"שחררו לנו את החוף" עצומה למען הסדרה ואפשור תרבות הזולות והמאהלים בחוף

"שחררו לנו את החוף" עצומה למען הסדרה ואפשור תרבות הזולות והמאהלים בחוף

מספר חתימות

3,778
 
20,000  

אנחנו, אזרחים האוהבים לישון ולנפוש בזולות ומאהלים בחוף, אוהבי חוף וטבע, ששמירה על הסביבה וניקיון החוף חשובה להם,  דורשים לבצע הסדרה בנושא המאהלים וזולות בחוף תוך כדי יצירת מסגרת מסודרת המאפשרת את המשכיותו של המנהג בצורתו למען כלל הציבור הישראלי, באופן שבו ישנם כללים ברורים למען שמירה על הסדר והקפדה על ניקיון החוף.

רקע:

 • גישת הרשויות: המועצות האזוריות ובראשן מועצה אזורית חוף הכרמל בשיתוף עם רשות מקרקעי ישראל ורשות הטבע והגנים החליטו להכריז מלחמה, לאסור ולהילחם בתרבות המאהלים והזולות על החופים שבשטחם (הבלתי מוכרזים).
 • חוסר הבנת החשיבות: הרשויות מסרבות להבין שבילוי בזולות והמאהלים בחוף הנם חלק בלתי נפרד מהתרבות הישראלית והדרך שבה אזרחי ישראל אוהבים לבלות! לנפוש ביחד קבוצה של משפחות בחוף הים בזולה תחת צלייה, עם גנרטור שמספק תאורה לילה ,מוזיקת רקע ומנגל.. זה חלק בלתי נפרד מהישראליות שבנו!
 • האינטרס: המועצה המקומית והרשות לקרקעות ישראל בוחרים לנהוג בניגוד לרצון הרוב מתוך האינטרסים האישיים שלהם, לחסוך תקציבים, לחסוך משאבים, לשלם פרמיית ביטוח נמוכה על החוף ולכסות את הישבן של עצמם.
 • ניצול החוק: רשות מקרקעי ישראל הינה בעלת האדמה- כלומר, החוף הוא אדמת מדינה ציבורית. הרשות עושה שימוש ציני בחוק המקרקעין וטוענת שאזרחים שמבלים בזולות הם מסיגי גבול! ומגדירה את כל האנשים שמגיעים לחוף כפולשים! זה הזוי! החוף הוא משאב לאומי והרשויות אמורות לשמור עליו למען הציבור ולתת לציבור להשתמש בו באופן שהוא רוצה! משפחה שבאה לקמפינג כמה ימים בודדים בחוף היא לא משתלטת על החוף ולא ניתן להגדירה כפולשת! לא לשם כך נועד חוק הזה!
 • הפלת האחריות: המועצה האזורית חוף כרמל, האחראית על תחזוקת החוף, התברכה בחופים הרחבים והיפים ביותר בארץ, טוענת שאין לה מספיק תקציב לבצע את עבודות התחזוקה בחוף (כיום זה מתנהל באופן גרוע מאוד), ולכן, בניגוד לכל הגיון, במקום שתדרוש מהממשלה וממשרד הפנים עוד תקציבים היא מגלגלת את האחריות ומאשימה את האזרחים הקטנים בבלגן!
 • שימוש מבזה בתקציב: למרות שלאחרונה קיבלו הרשויות הגדלה משמעותית בתקציב הממשלתי ובמקום להשתמש בכסף (כספי המיסים שאנחנו משלמים!) לביצוע הסדרה לאפשור מנהג הזולות בצורה מסודרת , הוספת פחים ונקיון החוף(!) , הם "מצאו פיתרון" בכוונתם לבנות גדר יקרה שתמנע מהאזרחים את הגישה לחוף! ועם תקציב ענקי ובזבזני בכוונתם לפתוח במבצע "הסברה " מדוע לינה בזולות היא לא לגיטימית.
 • מחדל הבטיחות: במקום לפתוח מספר צירי גישה לחוף ולאפשר זרימה של מכוניות לתוכו והחוצה, המועצה סוגרת בשיטתיות שבילים המובילים לחוף ומשארים דרך אחת צרה, דבר היוצר "צוואר בקבוק" עם פקקי מכוניות צפופים ובמקרה חירום לא ניתן יהיה לפנות את החוף.
 • הטעית הציבור: המועצה יודעת שאין בידיה שום עילה חוקתית לפינוי המאהלים ומנסה להטעות את הציבור, תוך שימוש בחוק עזר ישן משנת 1968 שבכלל נועד לחופי הרחצה המוכרזים ולא לחופים שבהם מתקיימות הזולות. לשיטתם- משפחות שלמות המחכות להירגע בזולה כמו בכל שנה תהפוכנה לעבריינים. 

זה שישנם אנשים המתנהגים בצורה מחפירה ומשאירים לכלוך וזבל לא אומר שצריך להעניש קולקטיבית את כולם! אלה-צריך לפקח, להעניש ולתת קנסות למי שמלכלך! לשם כך מתוקצבים הפקחים בחוף מטעם הרשויות השונות!

פירוט הדרישה שלנו – שימוש הוגן בתקציב הממשלתי למען הגדרת נהלים ברורים ואכיפתם תוך התחשבות הוגנת בכל הצדדים ושמירה על החוף:

 • הגדרת אזורים ברורים ומרווחים הגדולים מספיק בהתאם לדרישה הקיימת, שבהם מותר להקים זולות ומאהלים. (בחופים המדוברים השטח הינו כ600 דונם)
 • על הרשויות להוסיף פחי אשפה רבים ברחבי החופים שירוקנו בזמן. זה מאוד פשוט, יותר פחים- יותר נקי. (טנדר ועגלה יכולים לנסוע בחוף ולרוקן את הפחים לצפרדע שבחוץ).
 • על מקים הזולה מוטלת אחריות ניקיון החוף בסיום, פינוי האשפה לפח ופינוי כל ציוד המאהל שהוא הביא והשתמש בו בקמפינג.
 • על מקים הזולה מוטלת אחריות איסוף הצואה לפח (כן בדיוק כמו שאוספים לכלבים).
 • אחריות הרחצה מוטלת על המתרחץ בלבד שכן בחופים אלו אין שירותי הצלה. (על המועצה להוסיף שלטים נוספים המתריעים על הסכנה).
 • הגדרת אזור, המותר לנסיעה ברכב ממונע, בחלקו האחורי של החוף, במרחק 100 מטר מקו המים.
 • הגבלת זמן המאהל ל12 יום. (ביצוע סיורים ורישום תאריך ההקמה זה לא כזה מסובך).
 • שמירה על השקט תתנהל בהתאם לחוק הרעש הקים במדינת ישראל באכיפת המשטרה.
 • אנשים חסרי אמצעים וכוח פיזי מבוגרים נכים חסרי ציוד לוגיסטי משפחות צעירות כאלה שמעדיפים לשלם ולא להקים בעצמם- רשאים בהחלט לקבל שירותים מקצועיים מחברה ייעודית אשר שתשכיר להם את הציוד, תבנה להם את המתחם ותפרק אותו בסיום כל עוד הכללים נשמרים! (החברות האלה קיימות כי יש ביקוש).
 • רישום ואכיפת הנהלים, ע"י צוות הפקחים הנמצאים כבר היום בחופים, שיבצעו רישום של תאריך תחילת הזולה ויוודאו שפינויה נעשה כנדרש.

מי שיחרוג מהנהלים- יקבל קנס כספי משמעותי!

בארץ ישנם חופי רחצה מוסדרים לרחצה, ישנם שמורות טבע לשמירה על הטבע ולהתבודדות, ישנם גנים לאומיים עם חניוני לילה קטנים לקמפינג ללא חשמל.

ואנחנו דורשים הקצאת חופים לקיום זולות בצורה שאנחנו אוהבים!

החוף לא שייך רק לאלו הגרים בסמוך אליו!

אז מה אנחנו עושים?

אנחנו אוספים מה שיותר חתימות שלכם על מנת להבהיר לרשויות את גודל הדרישה ולהפעיל לחץ על המועצות האזוריות, רשות מקרקעי ישראל, רט"ג והממשלה! נזכיר להם שהחוף הוא של כל אזרחי ישראל! ולא נוותר עד שדברים יתחילו להתנהל בצורה הוגנת, סדורה, למען החוף ולמען הכלל!

והכי חשוב! הקיץ הזה אנחנו מגיעים בהמוננו לחוף ומציבים להם עובדה בשטח! החוף לא שלכם! ואנחנו לא נוותר עליו! אנחנו נמשיך לבנות זולות ולהירגע קצת מהמדינה הלחוצה שלנו עד שתבינו!

(תוך שמירה על הנהלים)

אז אם גם אתם אוהבים זולות בחוף, תחתמו! תפיצו לחברים! תפרסמו בקבוצות! ותעשו כל מה שאתם יכולים על מנת להעיר את הזעקה רגע לפני שגונבים לנו את החוף אחת ולתמיד!

שחררו לנו את החוף!!!!

(מי שרוצה מוזמן לרשום את המייל שלו לעדכונים ומידע על פעילויות נוספות)

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

09/07/2019
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
29/04/2019
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
28/04/2019
העצומה השיגה 500 חתימות!
28/04/2019
העצומה נפתחה