אוניברסיטת ת"א, הגני עלינו מפני מורשעים בהטרדה מינית!

אוניברסיטת ת"א, הגני עלינו מפני מורשעים בהטרדה מינית!

מספר חתימות

376
 
500  

לפני יומיים הועבר במייל פסק דין וגזר דין של בית הדין המשמעתי לסגל האקדמי, שניתן נגד חבר סגל אקדמי זוטר בעבירות של הטרדה מינית והתנהגות שאינה הולמת.

למרות שהמלצת בית הדין לפרסם את שמו של המורשע בקרב הסגל האקדמי מתוך מחשבה שהעונש הניתן הוא מקל וכן כי על הקהילה הסטודנטיאלית להכיר את שמו. המסמך שהועבר לא הכיל פרטים מזהים וכן לא הגיע לסגל האקדמי הזוטר.

יש לציין, כי העונש שניתן בהסכם הטיעון וכולל הרחקה של סמסטר אחד וכן השעייה על תנאי ל12 חודשים. בעוד כ12 חודשים אותו מתרגל יכול לחזור ללמד, וזאת כשקהילת הסטודנטים והסטודנטיות שעתידה לבחור קורסים, איננה מודעת למעשיו.

למרות פניות רבות לנציבה למניעת הטרדות מיניות לבירור מדוע המסמך הלא מצונזר איננו נשלח לסגל האקדמי הזוטר, נותרנו ללא מענה פרט לכך שהאוניברסיטה רואה את המקרה בחומרה רבה.

אולם, בפועל, מדיניות החוסר סבלנות כלפי הטרדות מיניות באוניברסיטה איננה נאכפת כלל וכלל. זאת, למרות ההתגאות של האוניברסיטה בהוספת סעיף לנוהל למניעת הטרדות מיניות המותיר את האפשרות לגילוי שם המורשע. בפועל, גם לאחר מתן פסק דין שבו ישנה דרישה לפרסום שם המורשע, האוניברסיטה מתעכבת במתן הפרטים ומעצימה את השבר וחוסר האמון של הקהילה הסטודנטיאלית באוניברסיטה.

אנו, הסטודנטים והסטודנטיות של אוניברסיטת תל-אביב, מצפים מהאוניברסיטה לחשוף את שמו של המורשע בפני הסטודנטים והסטודנטיות, ובכך לאפשר לנו לבחור שלא ללמוד אצל מי שהורשע בביצוע הטרדה מינית.

חתמו על העצומה ושתפו, ויחד נדרוש מהאוניברסיטה לטפל כראוי בתופעת ההטרדות המיניות ולאמץ מדיניות של אפס סובלנות!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

17/01/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
16/01/2019
העצומה השיגה 50 חתימות!
16/01/2019
העצומה נפתחה