העלאת הקצבאות המוענקות לניצולי השואה לשכר מינימום

העלאת הקצבאות המוענקות לניצולי השואה לשכר מינימום

מספר חתימות

3
 
30  
פורסם בתאריך: 31/10/2019
 

אנו תלמידות כיתה י"ב בבית הספר רבין קריית ים, ואנו עורכות עצומה למען העלאת הקצבאות הניתנות לניצולי השואה בישראל לשכר מינימום.

בעשור האחרון סובלת אוכלוסיית ניצולי השואה ממצב סוציו- אקונומי נמוך, זאת בעקבות תקצוב לקוי מצד משרד הרווחה, שר האוצר והמוסד לביטוח לאומי. חלק מניצולי השואה עלו לארץ לאחר שנת 1953, עולים כאלה מקבלים קצבאות נמוכות בהרבה משל אותם ניצולים שעלו לפני כן. הדבר מקשה עליהם מבחינה כלכלית, הריי שאין ביכולתם לשלם על שירותים רפואיים יקרי ערך או למנות לעצמם מטפלת למרות שמרביתם זקוקים בכך.

מתוך דו"ח הקרן לרווחה במדינת ישראל לשנת 2015 עולה כי 25% מניצולי השואה בישראל ויתרו על טיפול רפואי עקב מצבם הכלכלי,כ-30% וויתרו על מוצרי מזון עקב מצבם הכלכלי, בנוסף, אצל 39% מניצולי השואה היחס בין ההכנסות להוצאות לא מאפשר חיים בכבוד.

 אנו סבורות כי על מוסדות המדינה לדאוג לזכויותיהם של כל ניצולי השואה כאחד, לתקצב להם סכומים המאפשרים חיים בכבוד, בשוויון וללא הרגשה של נחיתות וצורך תמידי להילחם על הרשויות על העלאת הקצבאות. כתוצאה מכך, יצרנו עצומה על מנת להגביר את המודעות בנוגע למצבם הקשה של ניצולי השואה והפעלת לחץ על המוסדות האחראיים על מתן הקצבאות ,במטרה להעלות אותן לשכר מינימום ולאפשר להם רמת חיים בסיסית.

נשמח לעזרתכם בנושא חשוב זה www:)

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו