לא להרס בזית רענן!

לא להרס בזית רענן!

מספר חתימות

532
 
400  

זית רענן היא גבעה בגוש טלמונים במועצה אזורית מטה בנימין שקיימת כבר למעלה מ-15 שנה. התושבים הגרים בה הגיעו למקום בדחיפה ובעידוד של המועצה, עם הבטחות לחזון מסוים. בשנים האחרונות התחילו תושבי זית רענן לבנות בתים בהתאם לתוכניות הללו!

בגלל פוליטיקה פנימית, כיום אבי רואה, ראש המועצה האזורית מטה בנימין, מעוניין לייצר תוכניות חדשות ללא תיאום עם התושבים החלוצים שנקראו לדגל לפני 15 שנה. ב-4 השנים האחרונות הוא לא הסכים להיפגש עם התושבים כדי לנסות להסדיר יחד את הבנייה הקיימת. בחודשים האחרונים הוא הוציא צווי הריסה ל-4 הבתים הראשונים, בדרך להרוס את כל הגבעה!

תאריך היעד להריסה הוא י' באלול התשע"ו (14.9.16)! אבי רואה כבר פנה למשטרה להקצות כוחות להריסה, כך שלא מדובר רק ב"הפגנת שריר"! בעוד שבוע בלבד!!!

מבלי להיכנס לעובי הקורה, אנו סבורים כי בעת הזאת הרס בתים של יהודים בארץ ישראל, ועל אחת כמה וכמה ברחבי ההתיישבות היהודית במטה בנימין הוא דבר מזיק שמחזק את מבקשי רעתנו. בימים כאלו, בהם כולנו נאבקים ודורשים פתרונות הסדרה בעמונה, עפרה ו"נתיב האבות" חייבים לפתור סכסוכים פנימיים בדרכי שלום, וודאי כלפי חלוצים שיושבים במקום כבר שנים רבות!

אנו קוראים לכם להצטרף לעצומה ולצאת בקריאה לאבי רואה, ראש המועצה האזורית מטה בנימין ויו"ר מועצת יש"ע -  הקפא את ביצוע ההרס מבתי זית רענן ופתח בהידברות מול התושבים להסדרת הבנייה בזית רענן בצורה מסודרת ואחראית ובהתאם לצרכי ההתיישבות!

אם אתם אתנו ורוצים למנוע את זה, אם אתם מסכימים שאסור שיראו מראות הרס בתקופה זו, וודאי שלא ע"י אנשי ההתיישבות,אם אכפת לכם מ-23 משפחות שהולכות להיות מחוסרות בית -חתמו על העצומה והצילו את זית רענן!  

הצטרפו לדף הפייסבוק שלנו- מטה מאבק זית רענן

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

13/09/2016
העצומה השיגה 500 חתימות!
05/09/2016
העצומה השיגה 100 חתימות!
04/09/2016
העצומה נפתחה