הורדת יוקר המחייה

אין תמונה

מספר חתימות

68
 
100  

שלום רב, אנו עמית לוי, אבישג ברזילאי ומאי דיין, תלמידות כיתה יב' בבית הספר הגימנסיה העברית בירושלים.במסגרת עבודת התלקיט של שיעורי אזרחות בבית ספרנו, החלטנו לחקור לעומק את נושא יוקר המחייה במדינתנו.

יוקר המחייה זו בעיה חברתית וכלכלית חמורה שמהווה ככקושי עצום במציאות הישראלית, אך לא מקבלת מספיק מודעות ומקום לשינוי. אנו חושבות שיוקר המחייה פוגע באופן משמעותי על חיי היומיום הבסיסיים של האזרחים במדינה, התחום הכלכלי של אדם יכול להשפיע על כל תחומי חייו, דבר זה גורם בנוסף לחוסר שוויון בחברה. על אף החוקים והועדות על מנת להוריד את יוקר המחייה, במדינת ישראל לא אירע מהפך אמיתי מבחינת יוקר המחייה. לאחר מגיפת הקורונה, אנשים רבים שנפגעו כלכלית מהמגיפה עדיין מתקשים לעמוד בדרישות הכלכליות הגבוהות שהחיים במדינת ישראל גובים מאיתנו. אנשים רבים נותרו ללא עבודה, המון עסקים נסגרו, והמגיפה לא דילגה על משפחות ואנשים ממעמד כלכלי שהיה נמוך מאוד עוד מלפני התפרצות המגיפה.אנשים אלו, מתקשים לקנות מוצרי צריכה בסיסיים כמו מזון ותרופות. יוקר המחייה, שנשאר גבוה ולא קורה איתו שום שינוי, בהחלט לא עוזר להם להתקדם ולשפר את מצבם הכלכלי.

התפקיד שלנו כאזרחים הוא למחות כנגד יוקר המחייה, לעורר תודעה בקרב אזרחי ישראל ולפעול על מנת לגרום לשינוי. הורדת יוקר המחייה תוכל לגרום לשינוי המצב למען עתיד כולנו ולרמת חיים ברמה נאותה ומכובדת. עצומה זו נועדה להפעיל לחץ על הכנסת והממשלה על מנת להוריד את יוקר המחייה ולגרום לשינוי, תוך שימוש בפלטפורמה האינטרנטית כמנגנון פיקוח וביקורת לא פורמלי. נשמח אם תוכלו לחתום על העצומה ולתמוך בעבודתנו:)תודה מראש

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

07/06/2021
העצומה השיגה 50 חתימות!
06/06/2021
העצומה נפתחה