יזכור עם ישראל

יזכור עם ישראל

מספר חתימות

עד כה נאספו: 66,567 חתימות.

אני, יהודית ביאלר, אמו של יורם שנפל במלחמת ההתשה, מבקשת להודות מעומק ליבי לכל עשרות האלפים שהביעו את תמיכתם וחתמו על העצומה שפרסמתי, התובעת להחזיר את הנוסח המקורי של 'יזכור עם ישראל', כפי שכתב ברל כצנלסון, לטקסי הזיכרון הצבאיים.

  

הודעתו של הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, שהוא מקבל ומאשר את המלצות הוועדה הצבאית שמינה, הקובעות שהנוסח היחיד והאחיד בטקסי הזיכרון בבתי הקברות ובבסיסים הצבאיים יהיה 'יזכור עם ישראל', לא גרמה לי לשמחה, כי לשמחה אין מקום בבתי העלמין, אך בהחלט נתנה לי תחושת סיפוק. הדרג הגבוה ביותר בצה"ל, האזין והבין את רגשות ההמונים אשר חתמו על העצומה, וקבע שיש לכבד את רצונו של הרוב החילוני.

 

כל העומדים בצפירת האבל, כל הכולאים בליבם את כאבם ליד קבר יקירם, יידעו שהעם זוכר, שהעם מתאבל על זיו העלומים שנקטעו, על מסירות נפשם של הנופלים למען מולדתם, על אובדן נפש אחת שהיא אובדן עולם מלא. זו לא נחמה, אולי נחמה פורתא.

 

אני מודה מקרב לב ל-66,567 איש ואישה אשר יצרו את הכוח לעמוד על זכותנו להתאבל בנוסח המבטא את השקפת עולמנו החילונית.

 

אני מתנצלת בפני כל הרבים-רבים שפנו אלי באופן אישי ולא יכולתי לענות להם. הדבר היה קשה לי מדי.

 

בתודה,

 יהודית

______________________________________________________

אני אמא של יורם ביאלר, שנפל בערב יום הזיכרון לחללי צה"ל, בד' באייר תשכ"ט (1969), בימי מלחמת ההתשה, בקרב מול הכוחות המצריים שחצו את תעלת סואץ ונכנסו לסיני. יורם היה נער בן 21, וידע שהוא מגן על מולדתו.חשוב לי לדעת שהעם אליו הוא שייך ואותו אהב, יזכור אותו. לא לי ולא ליורם קשרים עם אלוהים.לכן אני מתנגדת בכל לשון של התנגדות לשינוי הנוסח של 'יזכור עם ישראל', שנכתב על ידי ברל כצנלסון לזכרם של הרוגי קרב תל חי בשנת 1920. מאז ועד עתה זהו נוסח ה'יזכור' לחללי מערכות ישראל.

אני פונה להורים שכולים, לבני משפחותיהם ולאזרחי המדינה, לחתום על העצומה אותה נפנה לרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, שאישר את שינוי הנוסח המקורי של ה'יזכור', שנועד לכבד את זכרם של אלה שלא ממיתים עצמם באוהלה של תורה, אלא אלה שנפלו בקרבות על הגנת עם ישראל.

יהודית ביאלר

"אני, אזרח/ית מדינת ישראל, מתנגד/ת לשינוי הנוסח של 'יזכור עם ישראל', והחלפתו ב-"יזכור אלוקים". הנוסח המקורי נכתב על ידי ברל כצנלסון לזכרם של הרוגי קרב תל חי בשנת 1920. מאז ועד עתה זהו נוסח ה'יזכור' לחללי מערכות ישראל.

אני פונה לרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, בדרישה לשמור על הנוסח המקורי של 'יזכור עם ישראל'."

ציר הזמן של העצומה

21/06/2011
העצומה השיגה 50,000 חתימות!
20/06/2011
העצומה השיגה 25,000 חתימות!
19/06/2011
העצומה השיגה 15,000 חתימות!
18/06/2011
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
17/06/2011
העצומה השיגה 100 חתימות!
16/06/2011
העצומה נפתחה