תנו לתלמידי י"ב של שנתון 2020 לגשת לבגרויות עם ציוני המגן

אין תמונה

מספר חתימות

41
 
10,000  
פורסם בתאריך: 15/09/2020
 

הנדון:

מכתב עצומה ופנייה למשרד החינוך ולשר החינוך יואב גלנט מכל בוגרי התיכונים מסיימי כיתות י"ב שנתון 2020 שניגשו לבגרויות בקיץ האחרון: 

אנו בוגרי התיכונים  שניגשנו לבחינות הבגרות השונות במועדי הקיץ 2020 מבקשים משר החינוך יואב גלנט ומאגף בחינות הבגרות במשרד החינוך לאפשר לכל המעוניין לגשת לבחינות חוזרות במועדי החורף והקיץ של הבגרויות בשנים הקרובות עם ציוני ההגשה/המגן משנת 2020,מכיוון שמרבית בוגרי י"ב מתגייסים לצבא. ציוני המגן חשובים מאוד לתלמידים משום שבלעדיהם לגשת לבגרויות במצב שגרתי אחרי התיכון אומר שלבחינת הבגרות עצמה יש משקל גדול כמעט כפליים על ציון הבגרות הסופי בכל מקצוע לימוד. כלומר אנו מבקשים לגשת לבחינות כנבחנים אינטרניים ולא כנבחנים אינטרניים משניים. 

זאת ראשית משום שהגענו לתקופת הבגרויות בקיץ האחרון בעיצומו של משבר הקורונה במצבים לימודיים ונפשיים יותר מורכבים. חוסר וודאות ובלבול שרר מה שהגדיל משמעותית את הסיכויים לפגום בהצלחת התלמידים בבגרויות. ההכנה לקראת הבגרויות לא הייתה מספקת עבור רבים וכן עשינו את הבגרויות עם מסיכות בעוד שלא היינו רגילים לשבת איתן כמו היום.

אנחנו מודעים לכך שגם הבגרויות השנה יבוצעו כנראה תחת צל הקורונה אך כעת למדנו לחיות וללמוד לצד המגפה, אנחנו מורגלים אליה ופחות מבולבלים ולחוצים. גם מערכת החינוך שיפרה מאז את יכולת הארגון והלמידה המקוונת. 

אנו גם מודעים לכך כי ניתנו הקלות לימודיות מסוימות,אך הפתרון היה חלקי אך לא מספק ולא תרם משמעותית ללחץ שבו היינו נתונים. 

לכן אנו מבקשים ממך שר החינוך יואב גלנט, ומהצוות האחראי באגף בחינות הבגרות במשרד החינוך לשקול ולאשר מתווה היבחנות הכולל את ציוני ההגשה של תלמידי שנתון 2020,מי שמתוכם חפצים לשפר את ציונם, במועדי החורף והקיץ של הבגרויות בשנים הקרובות.

בתודות ובהבנה רבה

כל תלמידי י"ב שנבחנו בבחינות הבגרות בקיץ 2020 (מהווים קצת מעל 50 אלף אנשים) 

 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו