ילדים חסרי עורף משפחתי

ילדים חסרי עורף משפחתי

מספר חתימות

3,295
 
2,500  

"כל מה שילד צריך הוא מבוגר אחד שיאמין בו" (הרב שלמה קרליבך)

למעלה מ-6,500 ילדים ובני נוער בגילאים שונים פזורים בכ-80 פנימיות ברחבי הארץ. כ-10% מתוכם מוגדרים כחסרי עורף משפחתי, כלומר כמי ששהות בבית הוריהם מסכנת את שלומם, שמשפחתם אינה מתפקדת או שהתייתמו מהוריהם. עבור ילדים אלו בית ומשפחה אינם דברים מובנים מאליהם. חוסר בעורף משפחתי משפיע על הילד לא רק בטווח הקצר, בהיעדר תמיכה וסביבה מיטבית להתפתחות אישית, אלא גם בטווח הארוך בהיעדר יד מכוונת שתהווה מודל יציב להסתגלות נכונה.

כיום לא קיימת מדיניות טיפול אחידה ומוסדרת לטיפול בילדים ונוער חסרי עורף משפחתי. האחריות מתחלקת באופן אקראי בין הפנימיות ומשרד הרווחה, ובעקבות כך ילדים רבים נפגעים והטיפול בהם נופל בין הכסאות. ילדים אלה מתמודדים עם קשיים רבים ואינם יכולים לעמוד בעצמם על זכויותיהם. לכן, אנו מבקשות להשמיע את קולם וקוראות לממשלה לפעול באופן מיידי על מנת להבטיח שלכל ילדי הפנימיות בישראל תהיה משפחה לחזור אליה בסופי שבוע ובחגים, אשר תעניק להם בית, חום ואהבה. יש מספר פתרונות אפשריים, וההולמים ביותר הם אלו שיעניקו לכל ילד דמות בוגרת אשר תהווה מקור לביטחון, יציבות ודוגמא אישית. ילדים אלו הם העתיד, ולכן חשוב לדאוג להם, לטפח אותם ולא לתת להם להידחק אל השוליים החברתיים במדינת ישראל.

                                               

 עצומה זו תוגש, בצירוף נייר עמדה המציע חלופות שונות לפתרון, לועדה לזכויות הילד, לועדת העבודה, הרווחה והבריאות, ולשדולה למען ילדים ובני נוער בסיכון, כמי שאחראיות על רווחת הילדים בישראל ובכדי לזרז את פעילותם בנושא.

חתימתכם על העצומה תעזור לנו לקדם נושא חשוב זה ולהביא לכך שילדים חסרי עורף משפחתי יקבלו טיפול הולם למצבם.

 

קבוצת סטודנטיות לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת בן גוריון בנגב

לפרטים נוספים ניתן לפנות למעין [email protected]

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

30/05/2010
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
27/05/2010
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
26/05/2010
העצומה השיגה 500 חתימות!
26/05/2010
העצומה נפתחה