התנגדות למתן הקלות בניה ביפה נוף.

אין תמונה

מספר חתימות

23
 
1,000  
פורסם בתאריך: 18/02/2021
 

בס"ד                                                                                                   כ"ו שבט תשפ"א                                                                                                             8/2/2021

לכ' מר אדרי מייק סקה מהנדס הוועדה הוועדה המקומית לתכנון ובניה מעלות

שלום רב,

הנדון: התנגדות למתן הקלות וחריגות בניה לבקשה  מס' 20190381 בגוש 18407 חלקה 6 – חברת מעלה יפה נוף מעלות

אנו, דיירי שכונת יפה -נוף מביעים בזאת את התנגדותנו הקולקטיבית והנחרצת להקלות לבניה לבקשה הנ"ל. ראשית, כל מיזם הבניה בצידי הכביש הראשי העולה לשכונתנו הירוקה  ולרחובותינו השקטים, מעולם לא הובא לידיעתנו בשום צורה ולא תואם עימנו.

לא ייתכן כי בתקופת הסגר ומגבלות הקורונה, ייעשו מחטפים הרי-גורל העלולים לפגוע בצביונה הייחודי של השכונה שבה אנו מתגוררים ובה השקענו את כל משאבינו.

ברור כי בנייה פראית זו, שאיננה מתאימה לאופייה השקט, הפרטי והמרווח של השכונה, תפגע קשות בתנאי המחייה שלנו ותיצור מטרד חברתי, תעבורתי ותברואתי יומיומי עבורנו.

חשוב לציין כי השטח הירוק שסומן ע"י יזם הפרוייקט , נמצא ממול בי"ס שש -שנתי השייך לרשת אורט ואשר בו לומדים מידי יום מאות תלמידים ואנשי צוות.

המקום הומה ילדים ומבוגרים המגיעים בכלי רכב שונים כך שתיווצר מעמסה תעבורתית קשה שתגביר את הצפיפות ואת מצוקת החניה של כל התושבים ומשתמשי הדרך.

חמורה העובדה כי מיזם בנייה זה יחייב כריתה אינטנסיבית של עצים והרס של הצמחייה ובעלי החיים השוכנים בפיסת טבע נדירה זו.

בנוסף, בנייה לא רצויה זו עלולה להביא לירידת ערך בתי השכונה אשר רכשנו בזמנו במיטב כספנו בידיעה כי לשכונה אופי כפרי, פרטי, ירוק וללא בניה רוויה.

תוספת של 4 בנייני מגורים בני 4 קומות כל אחד היא פגיעה בוטה בנוף,בשקט, בשטחים הירוקים, בצפיפות הדיור, בצירי התנועה, בניידות ובבטיחות של כולנו!

ההקלות הגורפות שביקשה לעצמה חברת מעלה יפה נוף מעלות כוללות הפרות גסות עוד יותר של איכות החיים היומיומית שלנו ושל ילדינו ואינן מתקבלות על דעתנו!

לדוגמה: אם הגישה למבנים החדשים תהיה מתוך רח' הדרים שהינו רחוב צר ללא מוצא ,הדבר יהווה סכנת נפשות ויגרום לבעיות תנועה קשות ברחוב. רחוב הדרים הוא רחוב מרוצף וחלק לא מבוטל מהאבנים כבר שבור / עקום ואינו יציב דיו.

כניסת משאיות וכלי רכב כבדים לרחוב זה תהווה סיכון בטיחותי ממשי לילדים הרבים המתגוררים בסביבה ונהנים יום יום ממשחק ומרכיבה על אופניים בקרבת הבית.

מיותר לציין כי מעבר אינטנסיבי של כלי רכב בתוך רחוב פנימי ללא מוצא בימי שבת וחג, עלול לפגוע קשות בדיירים המסורתיים והדתיים הרבים ולהפר את האיזון העדין והמכובד הקיים כיום בנושא קריטי זה.

מרפסות קונזוליות, הגדלת מספר יחידות הדיור מ28 ל-36(!), תוספת שטחים הנוגסים בכל מרחב טבע אפשרי והגדלת מספר הקומות בכל אחד מהבניינים המתוכננים – כל אלו הינן חריגות בוטות שאינן מקובלות עלינו כלל ועיקר!

לאור חששותינו הרבים מהשלכותיו ההרסניות של מיזם זה על אופייה הייחודי של השכונה ועל רווחתנו כדיירים בה, אנו קוראים לכל הגורמים המעורבים בדבר לבטל לאלתר את המיזם ולמקמו מחדש בשטח עירוני המתאים לכך.

אנו נחרצים בדעתנו , מאוחדים ולא נוותר על איכות חיינו ועל ביטחונם ורווחתם של ילדנו הגדלים כאן!

נמשיך לשקול יחד את צעדינו ולהוביל לביטול הבנייה בשכונה.

בכבוד רב, תושבי שכונת יפה נוף, מעלות

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו