גינת שעשועים בחטיבת גבעתי 8

גינת שעשועים בחטיבת גבעתי 8

מספר חתימות

62
 
60  

עיריית יבנה שלום רב,

הגינה ברחוב חטיבת גבעתי 8 סובלת מחושך, יתושים, ברחשים וצואה של כלבים בכל מקום.העניין ידוע כבר שנים רבות אך עד עתה לא נעשו צעדים משמעותיים לטפל במצב ולהכיר במצבם של ההורים מגני הילדים הסמוכים ומהדיירים בקרבת המקום. 

לא תיתכן מידת ההזנחה הקיימת כרגע שכן מדובר בגינת שעשועים אשר צמודה ל2 גני ילדים: צליל ומיתר, המונים יחדיו מעל 60 ילדים בגיל הרך!

הורים וילדים הולכים לגינה זאת מיד אחרי הגן ומבלים בה עד לשעות הערב, אך במצב זה לא ניתן להנות מהגינה והורים רבים מוותרים על השהייה בה עקב מצבה וכך גם המרקם החברתי של הגן נפגע, הקהילתיות שכ"כ חשובה להורים לפעוטות נפגעת מכיוון שגם ההורים וגם הילדים מוותרים על השהייה בגינה ופשוט הולכים הביתה וכך גם החוזק החברתי של ילדי הגן נפגע, שכן הם יכלו לשחק ביחד ולהעביר את הזמן המשותף בגינה. הילדים נעקצים מיתושים על בסיס יומי, דורכים על צואה של כלבים בזמן שהם משחקים, חשופים לשמש ישירה והפוטנציאל של הגינה המשמעותית כ"כ עבורנו לא ממומש. הגינה נמצאת במיקום אסטרטגי שכן היא מוקפת בבניינים עם משפחות צעירות וילדים רבים שאין להם מקום משחק, חברה ומנוחה הקיים להם בצורה ראויה.

אין מספיק מתקנים שהולמים את מספר הילדים שמשחקים בגינה, היתושים עוקצים, הברחשים עפים בכל איזור הגינה ובכל צעד אפשר לדרוך על צואת כלבים. כמו כן, אשפה מפוזרת בכל סביבת הגינה והרושם הכללי הוא, שלא באמת איכפת לעירייה מהגינה בעלת התפקיד החברתי והקהילתי המשמעותית כ"כ שנמצאת בשכונה שהיא לא יבנה הירוקה אבל גם בלב יבנה יש ריכוז גבוה מאוד של משפחות צעירות וניכר שהעירייה צריכה לעשות פעולות כדי להטיב גם עם תושבי שכונת לב יבנה בצורה ראויה ושיוויונית. 

אנו, הורי הילדים של גן צליל וגן מיתר, מבקשים לשים קץ למצב מתמשך זה, אשר גם בעבר לא נענה פעמים רבות מדי, גם כאשר היו פניות יזומות לגורמי הפיקוח השונים בצורה יחידנית מהורים של ילדים בגנים צליל ומיתר.

כמה בקשות לקראת הקיץ ובכלל:

  1. תאורת לילה מספקת. בשעון חורף בשעה 17.00 כבר יש חושך ולא ניתן להישאר בה מעבר לשעה זאת פחות או יותר. בשעון קיץ, הילדים רוצים להישאר ולשחק בגינה ולא יכולים שכן התאורה לא מספקת וההורים צריכים לחזור מוקדם הבייתה. שימו לב שבשעה 17.00 הילדים רק יוצאים מהצהרון. מאוד לא נעים להיות בגינה בשעות החושך וגם הילדים לא מרגישים בטוחים במצב זה.
  2. טיפול מיידי ביתושים שעוקצים ללא הרף ומחרבים את הזמן של כל באי הגינה, עוקצים פעוטות רגישים ורכים וכמובן את ההורים.
  3. בירזייה - לא תמיד יש לבאי הגינה מים והרבה פעמים הילדים צמאים וצריכים לשטוף ידיים, במיוחד לאחר משחק/אוכל/ אחרי יום שלם בגן הילדים. בירזייה בגינת שעשועים היא צורך בסיסי ולכן חשוב שתהיה.
  1. הצללה מספקת – הסככה הקיימת כיום לא מספקת מספיק צל בימות הקיץ הקשים. יש להגדיל את היקף הצל כך שיוכל להגיע מעל הילדים המשחקים בגינה.
  1. עוד מתקן שעשועים או שניים יועילו מאוד. כרגע המצב שיש מספר ילדים שמחכים בכל רגע נתון לשחק במתקנים - בין אם בנדנדה היחידה או במתקן בית עם המגלשה. אפשר להוסיף עוד נדנדה, או איזשהוא "בית" על הקרקע, שלא תופסים הרבה מקום ובעלות זניחה ומצד שני, הילדים מאוד אוהבים לשחק בו ויוכלו להנות מזמן המשחק המשותף עם החברים.
  2. צואה של כלבים - יש לבצע ניקוי על בסיס יומיומי. כרגע המצב הוא שגם לאחר שעוברים שם עובדי ניקיון של העירייה הגינה נשארת עדיין באותו המצב. לעיתים יש גם צואת כלבים ליד מתקני השעשועים על הדשא הסינטטי. במקום להיות גינת שעשועים לילדים המצב הוא שהגינה הפכה לחצר לכלבים, ולכן כדאי לחשוב על הקצאה של מקום המיועד לטיול עם כלבים או לגינת כלבים.
  3. גרפיטי על הספסלים – אין ספק שקישוט על ספסלים מבורך, אך גרפיטי שאותו עשו בני הנוער לספסלים בגינה כחלק ממסע הוונדליזם שלהם לא מתאים לגינה שאמורה להיות משפחתית וקהילתית. יש צורך לצבוע את הספסלים או לחילופין להחליף אותם בספסלים שלא ניתן להחריב בקלות. אין ספק שהבקשות שפירטנו כאן עלו ע"י כל ההורים וכולנו מסכימים כי הגיע הזמן לשינוי. נשמח לטיפולכם ולהטבת מצבם של תושבי שכונת לב יבנה, המהווים חלק בלתי מבוטל מתושבי העיר ומהמרקם החברתי של העיר. תודה, הורי הילדים של גן צליל וגן מיתר.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

01/06/2022
העצומה השיגה 50 חתימות!
30/05/2022
העצומה נפתחה