עירית יבנה: לא גוזמים עצים בעונת הקינון!

עירית יבנה: לא גוזמים עצים בעונת הקינון!

מספר חתימות

155
 
1,000  

עדכון: העיריה הודיעה אתמול שלאחר דיון הוחלט לדחות את הגיזום ב-3 שבועות! נשמח עדין אם תחתמו כדי שנוכל להראות לעירייה שיש עניין ציבורי בהגנה על חיות בר בעיר.

עיריית יבנה הודיעה על גיזום עצים מתאריך 17 ביולי למשך שבועיים. אנו, תושבי יבנה, תובעים מהעירייה לעכב את גיזום העצים בעיר עד תום עונת הקינון של הציפורים. הפסקות החשמל מפריעות גם לנו, וברור לנו שאם ענף מסוים מאיים על חוט חשמל אז יש לגזום אותו. אולם גיזום כללי אינו חיוני דווקא בתקופה קריטית זו. ציפורי הבר הקטנות המקננות בעצים ובשיחים גדולים הן עורק החיים של העיר ואסור לפגוע בהן. גיזום בתקופה זו הורג גוזלים וביצים של ציפורי בר המקננות בעירנו: תורים מצויים, תורי צווארון, בולבולים, שחרורים, ירגזים, פשושים, סבכים שחורי-ראש, צופיות, חוחיות, ירקונים, עורבים אפורים, נקרים סוריים, דוכיפתים, תוכים שהתאזרחו אצלנו ועוד. אם יש לנו בעיר זוג ממין נדיר יותר המקנן בעץ או בשיח, הגיזום בעונת הקינון יחסל גם אותו בלי שאיש ידע על כך. 

סביבה עירונית בריאה והומאנית תלויה בהתחשבות בעונת הקינון של הציפורים. לכן מלבד מקרי חירום נקודתיים, יש להגביל את כל הגיזום בעיר לחודשים ספטמבר-ינואר בלבד.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

15/07/2022
העצומה השיגה 100 חתימות!
14/07/2022
העצומה השיגה 50 חתימות!
14/07/2022
העצומה נפתחה