סבתא מודאגת מהמצב

סבתא מודאגת מהמצב

מספר חתימות

3
 
1,000,000  
פורסם בתאריך: 16/06/2016
 

סבתא מודאגת

אני פונה לכלל הציבור ומבקשת את תמיכתכם ברעיון שאני מציעה כאן. איני מתיימרת לדעת כל שצריך כדי לתקן את המצב אך אודה לכם אם תוכלו לחתום על עצומה זו כדי להביע תמיכתכם! מוזמנים גם להוסיף הערות והצעות משלכם ולהעביר את המסר למכריכם ולנבחרי הציבור עימם אתם מזדהים

נחשוב על ילדינו הם ראויים לכך,לגבולות ברורים, להסדר עם הפלסטינים ולעתיד יותר שפוי.הטענה שאין לנו עם מי לדבר לא צריכה לעצור אותנו. אנחנו המבוגרים מחליטים בלי סוף בצורה עצמאית לאחר שבדקנו את האפשרויות ולא מחכים ולא מחכים שיבוא או שיתנו או שיהיה שותף.כאשר דורשים להבין את הקורה בצפון ובדרום בתנאי מלחמה כדאי שנבדוק את הקורה בשטחים, צבא שמגן על התנחלויות בשטחים עליהם אין ריבונות לישראל מתקשה להיות מוכן למלחמה כנגד אויבים מבחוץ. אני מציעה לכולנו להציב מולנו את מפת הארץ כפי שהיא היום כולל כל ההתנחלויות והישוב הפלסטיני – רק כך נוכל להבין לקראת מה אנו הולכים ורק כך אולי נבין את רוע המצב ואת חומרתו.

בין שנהיה בגוש הימני או השמאלי זאת אנו צריכים להבין.

אנו צריכים להבין שיש גבול ליכולתנו ועלינו לדרוש את האפשרות להגן על ארצנו, זה יכול להיות מעל לכוחותינו  בעתיד הלא רחוק וצריך להיות מסוגלים לכך תמיד.

השטחים בגדה המזרחית אינם תורמים לנו דבר אבל דורשים מאיתנו הרבה מעבר לסביר.

יכולנו לכוחות סביבנו כיוון שהתמקדנו בהם והיו לנו מספיק זירות קרב גם בלי הגדה המזרחית וכן! גם בלי ירושלים המזרחית היה לנו טוב והשגנו הרבה, בואו לא נאבד את השיגינו מתוך רצון ליותר.

ההורים בעלי כח אדיר וכדאי לנו להשתמש בכח זה כדי לדאוג לעתיד ילדנו, בנפשנו הדבר! במלחמת לבנון אמהות דואגות פעלו והצליחו!

צריכים לסמן ולהגדיר את גבולותנו כפי שנח לנו ולפי אפשרויותנו, גבולות שנוכל להגן, שטחים שבאמת דרושים לנו כיום. יש מומחים לדבר, בואו נקשיב להם!

אין לנו צורך בפלסטינים כעבדים, אפשר להביא תאילנדים, ועוד, אם יהיה גבול וחלק מהמפעלים יכנסו אל הצד הישראלי של הגבול הפלסטינים השפויים יבקשו לבוא לעבוד ותהיה לנו שליטה בדבר.

אפשר לבנות לגובה, אפשר לבנות בתי חרושת, מפעלים, בתי ספר, מכללות וכל מה שנרצה במסגרת הגבולות הישנים של לפני 67 ולא חסרים מקומות שדורשים את המפעלים והיתר כמו הנגב, הגליל ועוד.

מצבנו יהיה לעין ערוך יותר טוב בעולם, אדמתנו תפרח גם בלי עובדים פלסטינים מנוצלים שאפילו רק בגלל הניצול שונאים אותנו יותר, ובמילא צריך לתת לכל עובד תנאים מכובדים, זה מספר עלינו ועל אופיינו.

מי שקורא לנו לשמר את המצב כפי שהוא היום בטענות כל שהן אינו רוצה או אינו רואה את טובתנו לנגד עיניו, לא כל אידאליסט הוא נבון ואחראי ולעיתים קרובות אינו רואה את התמונה כולה אלא רק במגבלות רעיונותיו  שלפעמים ולעיתים קרובות מונעים אותו מהחלטות נכונות. אלהים עוזר לאלו שעוזרים לעצמם.

גבולות ברורים וקבועים יקלו על תכנון הגנה ויאפשרו קביעת מתקנים כדי להגן עליהם ועל חיילי צהל שישמרו עליהם (עבור זאת ארה"ב לבטח תיתן תמיכה כספית). גבולות שאנו נקבע יהיו לבטח יותר מתאימים לנו מאשר אלו שיקבעו במסגרת כל שהיא אחרת! ואם יהיו שיחות שלום יהוו בסיס להחלטות.

אל לטעות ! כיום המצב מאוד קשה ומסובך ! לאין ערוך יותר מסובך מאשר לפני מלחמת ששת הימים.

אנחנו בהסדרי שלום עם שתי האויבות הקשות ביותר ויחד עם זאת מצבנו לא קל יותר וזאת בגלל סיבוכי הגבולות האחרים. בשנים האחרונות אנחנו מאבדים יותר ויותר תקווה להסדר וככל שאנו משתהים יהיה יותר קשה, מדובר בילדנו ובנכדינו ואסור לנו להשאיר להם את כל הצרות הקיימות עכשיו, יש כאלו שלא אנו קובעים את פתרונם אבל יש לפחות דבר אחד שאפשר לעשות וזאת לקבוע גבולות חד צדדיים ברי הגנה.

נעשו מחקרים והערכות על ידי גורמים מאוד מוסמכים לגבי השטחים שנכבשו בששת הימים – החזרת חלק כזה או אחר מהם ועוד, עלינו לדרוש פרסום מידע זה כדי שנוכל לדעת מה הסכנות העומדות בפנינו ועל כך אפשר להסתמך וכן ! לדרוש מהממשלה תשובות ואולי משאל עם. אם יהיו לנו גבולות ברי הגנה נוכל לשמור עליהם ולמנוע כניסה של מחבלים מהשטחים, ראו את עזה! הם צריכים לבנות מנהרות ששוב ושוב יתפסו על ידי כוחותנו כיוון שקל לגלות אותן ואפילו בתחילת בנייתן (ולא ברור מדוע לא גילו זאת, האמצעים קיימים!) וקל לשמור על גבול ברור.

רציתי להציע לכל אחת ואחד לתלות דגל מחלון הבית עליו יהיה כתוב "גבולות ברורים ומיד" אבל אני מזמינה אתכם להציע. העיקר שהממשלה תבין אותנו ותיקח אותנו בחשבון בלי לנסות לסנוור אותנו בדיבורים. תקציבי ענק משמשים להגנת מיעוט היושב בשטחים הכבושים ורואים בחסרונם בתקציב הכללי כל יום ובכל מקום. אסור לנו לוותר ולשתוק זו חובתנו אנו להתנגד למצב הקיים והטענה שאין לנו כח לשנות אינה נכונה ואינה סיבה לשתיקה.

תודה.

מאחר ואיני מומחית לענייני ביטחון אשמח לקבל הצעות, הערות וכל שיעלה את הדיון לסדר היום הציבורי.אם נראה שמאמר זה ארוך מדי אשמח לקצר.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו