המאבק במעמדה הנחות של האישה בחברה הישראלית

אין תמונה

מספר חתימות

עד כה נאספו: 8 חתימות.
פורסם בתאריך: 04/01/2017
 

אנו, תלמידות כיתה י"א בפתח תקווה בחרנו לפתוח עצומה למען קידום מעמד האישה בחברה לאחר שגילינו את מעמדה הרדוד ביחס לגברים- הן במבחינה חברתית והן מבחינה כלכלית-תעסוקתית.

בכתיבת הפרויקט שלנו, נוכחנו לגלות כי גם כיום, בעידן המודרני והמתקדם, במדינה מפותחת כמו ישראל, קיימים הפרשי שכר גדולים בין הנשים לגברים- נשים מרוויחות כ65 אחוזים משכרם של הגברים.

בתור נשים, נתון זה מכעיס אותנו מאוד. מדוע לאישה בעלת תפקיד מקביל לגבר, אשר מבצעים את אותה העבודה בדיוק, באותה רמה- מקבלת שכר נמוך ממנו? אין כל סיב המוצדקת לדבר זה.

הפרשי השכר הללו יכולים להתפרש במקרים רבים, אם לא כולם, כאפליה פסולה- אפליה על רקע מין. לדוגמה, בעיריית ירושלים התגלה לשתי עובדות העירייה כי הן מקבלות שכר נמוך בהרבה מעמיתיהן הגברים לעבודה- ללא כל סיבה. לאחר תביעה בבית המשפט שתי הנשים הללו אכן קיבלו פיצויים בסך 200,000 שקלים.

נתונים מכעיסים נוספים על מעמד הנשים בחברה הישראלית הוא כי אחת מכל שלוש נשים בישראל עוברת פגיעה מינית במהלך חייה, אחת מכל ארבע נשים עוברת אונס בגילאים צעירים ובכ-95% מהמקרים התוקף הוא גבר. כ-85% מהפניות למרכזי סיוע לנפגעי תקיפה מינית דווחו על ידי נשים.

כמו כן, בשנת 2015 נפתחו כ-6,000 תיקי עבירות מין. נתונים כאלה אפשר למצוא בלי סוף וכך אפשר להבין את הפגיעה הרבה בנשים בישראל.

מטרתנו בעצומה זו היא לפקוח את עיניהם של תושבי מדינת ישראל ולהוכיח לכולם כי מעמדן הנמוך של הנשים לעומת גברים בארץ אינו מוצדק כלל ויש לטפל בתופעה במהירות האפשרית. לא יתכן כי במדינה מפותחת ומודרנית כמו ישראל ירשמו נתונים פוגעניים כל כך.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו