גיוס נשים ושירותן

אין תמונה

מספר חתימות

1
 
500  
פורסם בתאריך: 28/04/2019
 

עצומה זו פורסמה במסגרת הבגרות באזרחות. אנחנו תלמידים מבית ספר אורט אבין ברמת גן ובמסגרת הבגרות באזרחות חקרנו סוגיות שעולות הרבה בסדר היום ובחרנו להתמקד על סוגיית הנשים בצה"ל ושירותן בו.

נשים מהוות חלק משמעותי מכוח-האדם של צה"ל מיום הקמתו. מעמד הנשים בצבא והתפקידים הפתוחים בפניהן שלהן עברו שינויים רבים במהלך השנים. ישנם אנשים שחושבים שכל אזרח המגיע לגיל 18 בין אם הוא בן או בת צריך/ה להתגייס לצבא ההגנה לישראל ולהגן על המדינה ולהביא לשוויון בין נשים לגברים. ואילו ישנם אנשים המתנגדים לכך וחושבים שנשים לא אמורות להיות באזורים מסוכנים וכי הן לא יכולות לעזור במקומות האלה ולכן אסור עליהן להתגייס, או שאסור להן להתגייס בגלל שהן באות מבית דתי. 

ישנם הרבה מחלוקות בנוגע לשירות נשים דתיות בצה"ל. הרוב המוחלט של הרבנים אוסר גיוס נשים ויש הסכמה מלאה שנשים לא אמורות לשרת בצבא ואפילו נקבע שנשים יוכלו לקבל פטור משירות צבאי על סמך הצהרה בטעמים של מצפון או הכרה דתית. בעקבות קביעה זאת, נהיה מחסור בכוח אדם בצה"ל.

בנוסף יש אנשים הטוענים שאין שוויון בין נשים לגברים כי נשים הם רק בתפקידים משרדיים ולא בתפקידים של לוחמים אבל תנו לנו לתקן אותם, היום יש נשים שמגיעות לתפקידים בכירים כמו גברים! ואפילו יותר מהם! לוחמות בקורסי טייס, בשטחים, מפקדות, וגם דוברות צה"ל! היום כבר כמעט ואין גבול לתפקידים שנשים יכולות להגיע אליהם!

המטרה של עצומה זו היא לחקור ולראות את מספר האנשים התומכים בכך שאמור להיות שוויון בין נשים לגברים ושנשים דתיות יצטרכו להתגייס כמו כל אזרח אחר המגיע לגיל 18 וכך שלנשים אמור להיות היכולת להגיע לאיזה תפקיד שירצו כמו גברים ובתקווה גם לשנות כמה מחשבות של אנשים המתנגדים לטענות אלה.

לפי מחקרים שעשו ראו כי ב2007 מספר הנשים שהתגייסו לצבא עמד על 63.6%, נחמד ביותר אבל כבר ב2013 המספר צנח למטה לרק 21.5%!!! כן נכון, 21.5% מתוך 57.4% מיועדות לגיוס! זאת אומרת שרוב הנשים לא מתגייסות והסיבה פשוטה. בגלל הדת!

אז אם אתם חושבים שאמור להיות שוויון, אם אתם רוצים שנשים דתיות כן אמורות להתגייס ולא לקבל פטורים על ימין ועל שמאל,אם אתם חושבים שלא אמור להיות מחסור בכוח אדם בצה"ל,תחתמו על העצומה. 

ואולי נצליח להשפיע על כמה אנשים ולגרום לשינוי במצב הנוכחי.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו