העצומה לזכות ביטחון ילדינו בגנים

אין תמונה

מספר חתימות

34
 
70  
פורסם בתאריך: 03/05/2021
 

שלום רב,

אנו תלמידות כיתה י"ב, במסגרת שיעורי אזרחות,בחרנו לעשות את עבודת הגמר שלנו על האלימות הקשה בגני ילדים, שכן אחוזי מקרי האלימות עלו באופן משמעותי בשנים האחרונות. תופעת ההתעללות בילדים היא תופעה קשה הדורשת תשומת לב והתייחסות של כל הגורמים הקשורים בטיפול בילד. ילדים רכים עלולים להיות קורבנות "נוחים" לניצול ולהתעללות מצד מבוגרים, וכן אנו עדים למקרי אלימות קשים בגנים.

לדוגמה, חמש סייעות בגן סיגל נאשמות בין היתר שסטרו לפעוטות ובעטו בהם. שתיים מהן נאשמות בעבירות חמורות יותר. מנהלת הגן, שידעה על האלימות ונכחה בגן שעות מועטות, כך מתאר כתב האישום, הפרה את חובתה לדאוג לפעוטות. ישנם מקרים נוראיים אף יותר שקרו ברחבי הארץ בשנים האחרונות.

אנחנו מקוות ושואפות בעתיד לפתרונות מצד משרד החינוך ומצד מנהלי/ות הגנים הפרטיים- פתרונות הומניטריים ואוכפים כגון התקנת מצלמות בגנים, צפייה ופיקוח של העירייה בגנים הפרטיים והממלכתיים כאחד, הוספת פיקוח פסיכולוגי לנשות החינוך לאורך לימודיהם האקדמיים, הסמכתן ועבודתן ובדיקת כשירותם לעבודה עם ילדים. אנחנו רוצות לראות הרחבת גנים ופחות ילדים בגנים(אחת המסקנות היותר גדולות שקיבלנו מהמחקר שעשינו הוא שלחץ על אנשי המקצוע מהווה גורם גדול לאלימות בלתי צפויה ולא רצויה).

אנחנו פונות אליכם לחתום על עצומה זו במטרה לחולל שינוי ולו הקטן ביותר כדי למגר ואף להעלים את התופעה האיומה.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו