פשרה בנושא גיוס בני ישיבות לצה"ל

אין תמונה

מספר חתימות

41
 
50  
פורסם בתאריך: 11/05/2019
 

אנו, תלמידי שכבת י"ב בתיכון למדעים "עתיד" בלוד, מתוך שקלול ואיזון של זכויות וחובות בני הישיבות ומנגד של זכויות שאר האזרחים במדינת ישראל, מציעים פשרה בנושא גיוס בני ישיבות לצה"ל אשר תפגע בצורה המועטה ביותר בשני הצדדים.

בפשרה זו, תוקם מסגרת מותאמת לבני הישיבות בהסדר "תורתם אומנותם", שתדאג לשלב בין שמירה חופש הדת של בני הישיבות לבין תרומה חברתית/ביטחונית שלהם למדינה. מסגרת זו תכבד הציבור החרדי ותספק תנאים מתאימים למימוש אמונתם של המתגייסים במידה מספקת, ומנגד בני הישיבות יצטרכו לתרום כפי יכולתם לביטחון המדינה או לחברה ולממש את ה-"שוויון בנטל". 

פרטים טכניים:

מסגרת זו תהיה מסגרת צבאית, אשר צה"ל יהיה אחראי עליה. העקרונות והחוקים של צה"ל יחולו ויורכבו גדודים קרביים ועורפיים, בדומה למסגרת הצבאית הרגילה. למסגרת זו יוכלו להתגייס אך ורק בני הישיבות בהסדר "תורתם אומנותם", ולהם תינתן הבחירה האם להתגייס למסגרת זו למשך שנתיים ושמונה חודשים או להתגייס לצה"ל בצורה סטנדרטית. יהיה על כל בני הישיבות להתגייס למסגרת זו או לצה"ל ולשרת שירות מלא, מלבד מקרים מיוחדים. ניתן להוסיף למסגרת זו גם תפקידים התורמים חברתית למדינה, למתגייסים אשר מתוקף השקפתם אינם תומכים בצה"ל.

אנו מאמינים שהקמת מסגרת מותאמת לבני הישיבות תסייע לצמצום ולאיחוי השסע שנוצר לאורך השנים. תרומת הציבור החרדי למדינה תממש את הזכות לשוויון של שאר האזרחים אשר מתגייסים לצה"ל ודורשים "שוויון בנטל", והקמת מסגרת המותאמת לחרדים תאפשר להם לממש את זכותם לחופש דת ולממש את אמונתם ואת דתם. 

 אנו קוראים לכם לחתום על עצומה זו, כדי לקדם פשרה שתתרום למדינה מכל הבחינות.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו