פתיחת תחבורה ציבורית השבת

אין תמונה

מספר חתימות

0
 
10  
פורסם בתאריך: 11/05/2022
 

חוסר תחבורה ציבורית בשבת ואיך זה משפיע בקרב בני נוער .

 

תחבורה ציבורית , אמצעי ש-80% מאזרחי ישראל נוטים להשתמש בו בכדי להתנייד ממקום למקום אם זה באוטובוס ואם זה ברכבות . 

אך עם כניסת השבת התחבורה מפסיקה את פעילותה עד יציאת השבת 

ופה קופצת לנו הבעיה שבה אותם אזרחים ובני הנוער נשארים בתחום העיר בהם מתגוררים , ועיניין היציאה לבילויים כמו לים או לעיר שכנה לחברים נהיית עיניין לא פשוט , שדורש תכנון וכמובן כסף שלא כל אחד לאפשר לעצמו . 

נכון יש הורים שיכולים להקפיץ או מוניות שיקחו אותך במחיר שמיימי , אבל לא כל בן נוער יכול לאפשר כזה בילוי במחיר כה גבוה . 

 

סוגיית התחבורה ציבורית בשבתות מתגלגלת בפוליטיקה כבר זמן רב , והסיבות ללמה עדיין סוגייה זאת עדיין בטיפול זה א כל עיניין אידיאולוגי שנגיד באירופה במעמד נמוך יותר וכן נותן את האופציה של עבודת תחבורה ציבורית בימי חול אבל לא אצלנו בגלל  החרדים השומרי שבת וכמובן הפגיע שתעשה לכיוונם אם הסוגייה תצא לפועל . ב כל זה עיניין כספי וכוח אדם שכל הזמן חסר 

ודבר אחרון זה החוסר קולות מצידם של האזרחים . 

 

אבל הבעיה העיקרית שנובעת וזה מה שמתרחש בשל החוסר הזה , החוסר בדרכים לצאת מהעיר , אותם הבני נוער נשארים בתחומי העיר , והמקומות הבילוי המקומיים נמצאים בעומסים והקונפילקים שנגרמים מכך , או למשל הנוער שיוצא לרחובות עם משקאות אלכוהוליים שתחת השפעתו  גורם להפרות סדר רעש בשעות הקטנות של הלילה והמון זבל ברחבי העיר . 

 

אך לא רק זה , נפגעות הזכויות הבסיסיות של האזרח כמו חופש התנועה , חופש הבחירה , הזכות לעבודה (בקרב בוגרים שרוצים לצאת לעבודה מחוץ לעיר בשבתות ) 

וזה דבר חמור . 

 הפתרון לכל הבאלגן הזה זה כמובן גיוס קולות ומסלולים קצת משונים כך שלא יכנסו לשכונות חרדיות  כדי באמת לא לפגוע גם בזכויות שלהם 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו