גישה משכונת הרכס לים

גישה משכונת הרכס לים

מספר חתימות

296
 
100  

לכבוד:

ראש המועצה, אסיף איזק

מחזיק תיק עתלית, אושר וקנין

הנדון: ביטול מעבר רגלי שכונת הרכס- חוף עתלית - המבצר

רכבת ישראל בונה גשר מעל מסילות הרכבת ביציאה הצפונית משכונת הרכס ומבטלת את המעבר הרגלי הקיים מעל מסילות הרכבת.

השינוי הנ"ל יאריך משמעותית את הגישה הרגלית לחוף מתוך עתלית ויהפוך אותה לבלתי מעשית. כדי לגשת לחוף, ניאלץ לצעוד צפונה עד מפעל הקירור כדי לעלות על הגשר ומשם לרדת עם הכביש עד לחוף, במקום מעבר רגלי (תת קרקעי או על קרקעי) במסלול קצר משמעותית, כפי שקיים היום. תוספת של כמעט קמ' - הכפלה ויותר של הדרך משכונת הרכס לים.

בתוואי מסילה של הרכבת מתבצעים הרבה שינויים הנלווים לעבודת הכפלת המסילות וביטול הפרדות כביש-מסילה. למרות שידעה על כך בטרם עת, וחרף פנייתנו המוקדמת למחלקת הנדסה ולראשיה, המועצה לא הגישה בקשה/התנגדות לבנייה לצורך יצירת מעבר להולכי רגל מהשכונה אל החוף, לרווחת תושבי עתלית ושכונת הרכס. חשוב לציין מעברים דומים קיימים היום במוקדים אחרים בחוף הכרמל (החותרים/מגדים).

אנו, תושבי שכונת הרכס ועתלית כולה, פונים למועצה שתדרוש מרכבת ישראל, יצירת רצף חיים ומעבר חופשי של הולכי רגל אל חוף המבצר ישירות מהשכונה. חוף המבצר נועד קודם לתושבי עתלית.

כתושבים, אנו מאוכזבים להיווכח כי השנוי העיקרי שהמועצה יזמה בצל הרחבת המסילות, הוא הרחבת שדה תעופה של יזם פרטי לרווחתו האישית, ולא טרחה לפעול באופן דומה לרווחת אלפי תושביה.

תושבי עתלית ושכונת הרכס

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

04/10/2023
העצומה השיגה 100 חתימות!
04/10/2023
העצומה נפתחה