עצומה: סוף לאלימות בספורט בישראל !

 עצומה: סוף לאלימות בספורט בישראל !

מספר חתימות

51
 
50  

במדינת ישראל קיימת בעיה אזרחית - אלימות באירועי הספורט השונים. בספורט ישנם מגוון של סוגי אלימות וגזענות, מקריאות גזעניות של אוהדים כלפי צופים או משתתפי אירוע הספורט ועד הסתה ופגיעה פיזית בשחקנים. אלימות זאת פוגעת בזכויות רבות ביניהן הזכות לחיים וביטחון הגוף והופכת את מגרשי הספורט לזירות של חוסר סובלנות, שנאה ופגיעה במיעוטים. על כן יש למנוע זאת באמצעות מעורבות חברתית, הקצאת משאבים, החמרת הענישה ועוד. 

בשנים האחרונות הענישה כנגד אלימות בספורט אינה מחמירה מספיק ואת זאת ניתן לראות על ידי הסתכלות על כמות אירועי האלימות בשנים האחרונות ועל רמתם הקיצונית, ניתן גם לראות את הזלזול של מבצעי מקרי האלימות בענישת המדינה כלפיהם, שכן אם הענישה הייתה מספקת הם היו חוששים ממנה ולא נוהגים באלימות קיצונית לעיתים קרובות. התופעה נעשית ע"י גורמים קיצוניים כמו ארגוני אוהדי קבוצות המסיתים כנגד אוהדי ושחקני הקבוצות היריבות. כוחות הביטחון אמנם פועלים למיגור התופעה, אך לבסוף הדין שנקבע כלפי העבריינים אינו מספיק ואינו מרתיע אותם ולפיכך הם ממשיכים לנהוג באלימות וגזענות ולעבור על החוק. בנוסף, עולה כי יש חוסר התאמה בין פתיחת תיק במשטרה למקרי אלימות וגזענות בספורט לבין הרשעות בעבירת אלימות וגזענות מטעם בית הדין של ההתאחדות לכדורגל וזה מעיד על לקוי (עשיה בלתי מספקת של מערך האכיפה המשטרתי). רשויות המדינה אינן מחמירות מספיק בענישה כנגד אלימות בספורט, אם זה הרשות המבצעת שלא פועלת מספיק בשטח על מנת לבלום התופעה, אם זה הרשות המחוקקת שלא מחוקקת מספיק חוקים כנגד התופעה או אם זאת הרשות השופטת אשר לא מחמירה מספיק בעונשים כנגד העבריינים.

הפתרון שלנו למניעת בעיית האלימות בספורט הוא דרישה מהשלטון להחמיר את הענישה כלפי המתפרעים ולהגביר את ההרתעה שלהם מלנהוג באלימות. אנו סבורים שפתרון זה יפחית את האלימות בספורט בישראל תופחת בצורה משמעותית.

הצטרפו אלינו וביחד נילחם בתופעת האלימות בספורט ונגן על עצמנו ועל אזרחי העם!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

06/05/2022
העצומה השיגה 50 חתימות!
03/05/2022
העצומה נפתחה