פתיחת כיתה א' נוספת בבית ספר

אין תמונה

מספר חתימות

223
 
250  

עצומה: מספר ילדים בכיתה א' בבית ספר אוסישקין

אנו החתומים מטה, תושבי רמת השרון פונים בבקשה לפצל את שכבת כיתה א' לשלוש כיתות קטנות במקום שתי כיתות גדולות וצפופות.

ידוע לנו כי מאחר וחסרים ילד אחד או שניים על מנת לפתוח כיתה א' נוספת, כלל הילדים שנרשמו עד כה יאלצו ללמוד בכיתות צפופות הגם שהן עומדות בתקן משרד החינוך (בתנאי צפיפות שעל פי הגישה הרווחת ומחקרים רבים, נלמד כי ישנה סבירות גבוהה יותר למקרי אלימות, פגיעה ביחס האישי לתלמיד ורגישות בלתי מספקת לצרכיו המיוחדים של כל תלמיד ותלמיד!)

יצוין, כי מדובר בילדים רכים שזה עתה עולים לכיתה א'  וסביבת הלימודים הינה חשובה ליכולת הריכוז, הישיבה בכיתה וההקשבה וחווית הלמידה היא חד פעמית עבור כל ילד, וכל שנה ושנה הינה קריטית לתהליך הצמיחה והלמידה.

עוד יצוין כי למידה בכיתות עם מספר תלמידים קטן  מסייע

  • לביסוס העצמאות לה זקוקים ילדים קטנים אלו במסגרת גדולה המונה 700 תלמידים, סביבה נעימה וקליטה רכה בתוך בית הספר לילדים קטנים שזה עתה סיימו מסגרת עטופה וקטנה וצריכים להתאים עצמם לסביבה חדשה עם חוקים חדשים והתמודדות למול ילדים גדולים.
  • יחס אישי של מורות המאפשר למידה פדגוגית מיטבית ורגשית.
  • הזדמנות ראשונה של ביה"ס אוסישקין מזה שנים רבות מאד שתתפספס על חודו של ילד, ללמוד בכיתות פחות צפופות, דבר שיאפשר יישום מיטבי של למידה המותאמת אישית לתלמיד בהתאם לתפיסות החדשות.
  • שוויון למול יתר תלמידי א' בעיר, הצפויים ללמוד בכיתות קטנות פחות מ-30 תלמידים.
  • ידוע כי כבר בתקופה זו ובהמשכה אמורות להיבנות 390 יחידות דיור ברובע אלון דבר שאמור להשפיע על גידול משמעותי באוכלוסיית הרובע ויהיה צורך לשריין מקום עתידי לילדים אשר יעברו לאזור וכי כבר בתקופה הקרובה ייתכן ויכנסו ילדים לאזורינו ולא יהיה מקום עבורם בבית הספר הקהילתי של הרובע ,יאלצו הם לחצות את העיר לבתי ספר רחוקים.

הצלחה של עירייה מושפעת בין היתר מהשקעתה במערכת החינוך והחזון החינוכי שהיא מציגה ומיישמת בעיר ובתרומה שלה להצלחת תלמידי העיר.

מר אבי גרובר, כראש עירייה אנו מצפים ממך לראות את טובת כלל ילדי רמת השרון ולדאוג לרווחתם, הצלחתם ועתיד ילדנו גם אם הדבר כרוך בחריגה מחשבתית מן המסגרות המוגדרות ע"י משרד החינוך.

לאור האמור, נבקש כי תיעתר לבקשתנו ותפעל במלוא העוצמה הנדרשת, מול כל הגורמים הרלוונטיים על מנת לפתוח כיתה א' נוספת בבית הספר "אוסישקין" בשנת הלימודים הקרובה.

על החתום,  תושבי רמת השרון

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

16/08/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
15/08/2019
העצומה השיגה 50 חתימות!
11/08/2019
העצומה נפתחה