המשך חוג קארטה בצור הדסה תחת ניהולו של בן אלהרר

אין תמונה

מספר חתימות

26
 
24  
פורסם בתאריך: 30/06/2019
 

שלום רב

אנו תלמידי והורי תלמידי חוג הקראטה בניהולו של בן אלהרר, החתומים מטה,  מבקשים כי החוג ימשיך להתקיים בצור הדסה עד סוף השנה הנוכחית ואף עוד שנים רבות. זאת מתוך חשש כי החוג המדובר יבוטל בשל סיבות בירוקרטיות/ניהוליות אחרות. 

מאמן החוג בן אלהרר, בוגר יחידה ללוחמה בטרור ויוצא השב"כ היחידה לאבטחת אישים, הינו רב אומן קרטה ברמה עולמית ומנוסה ביותר בהוראת הקרטה ומקפיד על שיפור עצמי בתחום ההוראה כולל השתתפות בסדנאות (לעתים בשיתוף חניכים!) בארץ ומחוצה לה. לבן הכשרה בתחום החינוך, בעל תואר ראשון בחינוך מיוחד וכעת בתהליך השלמת התואר השני. הכשרה זו הינה מוסיפה ליכולת האימון של בן ומאפשרת גישה יחודית לחניכים ופרט לאלו עם קשיים שונים כגון בעיות התנהגות/קשב. בן הינו מורה, מחנך ומגיש לבגרות במשרד החינוך, עובדה אשר ניכרת בעבודתו עם בני נוער בקבוצת ה"בוגרים" בה מתאמנים נערים אשר יתכן ולא היו מוצאים מסגרת חוץ חוץ בית סיפרית אחרת. בזכות לימודי הקארטה, ילדינו נחשפו לעולם תוכן שהוא מעבר לטכניקת הקראטה. הם למדו ערכים של התמדה, עבודה קשה, ויסות, בטחון עצמי, המנעות מהתנהגות אלימה ועוד. 

בן הינו אדם דתי, אך זה לא בא לידי ביטוי כלל במהלך השיעורים. יתרה מכך התלמידים מתבקשים בכל שיעור לחזור על כללים של הקרטה אשר כוללים בין השאר: כיבוד הזולת והמנעות מהתתנהגות אלימה. כללים אלו הם הומניסטים אוניברסלים המבוססים על ערכי ה"בושידו" היפני העתיק. מיותר לציין כי במהלך החוג (חליקנו משתתפים פעילים בחוגים של בן) לא עולים תכנים דתיים כלל מכל סוג שהו.

אנחנו, הורי ילדי החוג, אנשים המגיעים מרקעים שונים ובעלי אידאולוגיות שונות מאמינים כי ביטול מסגרת היחודית שנוצרה בישוב ותפגע בנו, בילדינו ובבן אדם אשר עובדתו מייצרת טוב ונובעת מתחושת של שליחות וחינוך שכל כך חסרה לעתים במדינתינו.

לאור כל הנ"ל אנו מבקשים כי החוג ימשיך להתקיים במתכונתו הנוכחית (לאחר הסדרת הבירוקרטיה הנדרשת כמובן) למען רווחה של כל הנוגעים בדבר. נציין כי קיים מגוון של חוגי אומנות לחימה בישוב, כך שמי שחוג הקראטה אינו מתאים לו יכול לבחור מסגרת חלופית. 

תודה מראש 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו