מיגון צור הדסה מכתב פתוח לשר לביטחון פנים

מיגון צור הדסה מכתב פתוח לשר לביטחון פנים

מספר חתימות

691
 
1,000  

לכבוד:

השר לביטחון פנים, ח"כ גלעד ארדן

שלום רב,

הנידון: מיגון היישוב צור הדסה

אנו תושבי הישוב צור הדסה והסביבה פונים אל כבוד השר בבקשה דחופה לסיוע. בימים אלו נמצא היישוב בתנופת בנייה אשר עתידה להביא אלפי תושבים חדשים לאזור ולסייע רבות במאבק שמקיימת מדינת ישראל ביוקר המחייה ובגובה מחירי הדיור, בצד חיזוק ההתיישבות היהודית מסביב לירושלים. מדובר ביישוב הגדול ביותר במועצה האזורית מטה יהודה, המונה כיום כ-9,000 תושבים וצפוי לצמוח, על-פי תכניות הפיתוח המאושרות, לכ-20,000 תושבים בתוך כחמש שנים.

עם זאת, תושבי היישוב וילדים הלומדים במסגרות החינוכיות הקיימות בו, נמצאים בסכנה יום יומית של פגיעה בחייהם, זאת בשל היעדר גדר ביטחון היקפית, המונעת כניסה של שוהים בלתי חוקיים לשטח היישוב ומשם לשטח מדינת ישראל. סכנה זו הומחשה רבות באמצעי התקשורת ואף הביאה לדרישה מבצעית מצד משמר הגבול, אולם עד כה דבר לא נעשה.

אין צורך להרחיב על האסון הגדול שיכול להתרחש אילו על אותו הציר שבו חודרים השוהים הבלתי חוקיים יחדור מפגע אחד או יותר, אשר יפתח במסע הרג ביישוב.

לאחר תקופה ארוכה של עיכובים בירוקרטיים ואחרים, והיות והיישוב צור הדסה נמצא תחת אחריות משרדך במישור ביטחון הפנים, אנו פונים אלייך בבקשה כי תקצה את המשאבים הדרושים על מנת ליישם את הדרישה המבצעית של משמר הגבול. הקמת גדר הביטחון ההיקפית, בשורה לה מייחלים כל תושבי היישוב – ילדים, בני נוער והורים כאחד, תושבים ותיקים וחדשים גם יחד -  תאפשר את המשך פיתוח היישוב תוך שמירה על חיינו.

בברכה,

העתק:

מנכ"ל המשרד לביטחון פנים, מר רותם פלג

"אני מצטרף ליוזמת חה"כ פולקמן ומצרף את שמי למכתב הנ"ל. אשמח לקבל עדכונים בנושא זה ו/או בנושאים דומים בעתיד."

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

16/02/2017
העצומה השיגה 500 חתימות!
14/02/2017
העצומה השיגה 100 חתימות!
14/02/2017
העצומה נפתחה