מיגור תופעת האלימות כלפי עובדי מערכת הבריאות והצוותים הרפואיים

מיגור תופעת האלימות כלפי עובדי מערכת הבריאות והצוותים הרפואיים

מספר חתימות

125
 
200  

מידי שנה מתרחשים 4,000 - 2,500 מקרי אלימות נגד הצוותים הרפואיים הפועלים במוסדות הטיפול ברחבי הארץ. כ-20% ממקרי האלימות מוגדרים כאלימות פיזית והיתר כאלימות מילולית. הצוותים מטפלים הרבה פעמים במקרים רגישים ופגיעים שעלולים ליצור מצב רגשי לא יציב אצל המשפחה או אצל המטופל. כיום בעת הקורונה יש גם מקרי אלימות שנובעים בשל הכחשת קורונה או אי אמון בצוותים שמספקים ומביאים חיסונים.

בשנה שעברה נרשמו 2800 מקרי אלימות מילולית ו700 מקרי אלימות פיזית כלפי צוותים רפואיים. האכיפה במקרים אלו בדרך כלל היא הרחקה מהמוסד המטפל ובמקרי אלימות פיזית אינם מתייחסים לנושא בצורה שונה. 

לדעתנו הנושא אינו מספיק מדובר, ולכן אנחנו רוצים להעלות את המודעות לגביו. אנו רוצים להעביר מסר בקרב האוכלוסייה לגבי מקצועיותם של הצוותים הרפואיים ולהדגיש את כוונותם הטובות וההקרבה העצמית האדירה שהם עושים בימינו, צריך להעלות את המודעות שיש בעיה כזו ושהיא השנה מאוד באה לידי ביטוי בשל הקורונה והכחשתה. הצוותים הרפואיים עושים את עבודתם בצורה הטובה ביותר ותמיד רוצים בטובת המטופלים, על מנת להעלות את המודעות יש לכתוב כתבות ולערוך הרצאות בקרב האוכלוסייה ובבתי ספר על נושא זה ועל ערך הסובלנות שהוא ערך חשוב. צריך לזכור שהצוותים הרפואיים עושים הכל על מנת לשמור על המטופלים ולכן חשוב להיות סבלניים כלפי המטפלים.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

06/04/2021
העצומה השיגה 100 חתימות!
31/03/2021
העצומה השיגה 50 חתימות!
29/03/2021
העצומה נפתחה