"אל תתנו לטורבינות רוח גבית"

"אל תתנו לטורבינות רוח גבית"

מספר חתימות

646
 
1,000  

זה הרבה יותר מסוכן ממה שמספרים לכם

דמיינו שחלקו העליון של יער יתיר הופך מיער ירוק ליער של טורבינות רוח, בגובה של 180מטרים עם מוטת כנפיים 60 מטרים. דמיינו שהיער השלו הופך לאזור תעשייה רועש, שחולפים בו עשרות כלי רכב, מנופים טרקטורים ומשאיות ענק. דמיינו שילדיכם סובלים מבחילות וסחרחורות ומתופעות של ריצוד. דמיינו שבלילות אינכם מצליחים להירדם, בגלל רעש חזק ובלתי פוסק של 13 טורבינות. דמיינו שערך הבתים באזור ירד משמעותית. דמיינו שכל זה קורה, למרות שצפונית ליער ודרומית ליער, יש תנאי רוח ומקומות טובים יותר להקמת טורבינות רוח - בלי פגיעה באוכלוסייה... חלום הבלהות הזה עומד להתרחש, אם לא נתעורר ונתנגד למיזם טורבינות הרוח "יתיר".

למה אנחנו מתנגדים?

בימים אלה, קיבלה חברת אנלייט, ביחד עם מספר משפחות בעלות עניין מבית יתיר, מעון וכרמל אישור ראשוני להקמת טורבינות רוח על פני שטח נרחב ברכס יתיר. חברת אנלייט גייסה מומחים רבים מ"טעם", כדי להשלים את התכנית ולהפקידה לאישור סופי שממנו אין חזרה. חשוב לדעת, כי בשנים האחרונות השכילו רבות מהמדינות, שהיו חלוצות בהקמת טורבינות רוח, ללמוד מהכישלונות ומהנזקים הקודמים, שפגעו בסביבה ובבריאות הציבור ברחבי העולם ובעקבות כך, הם הגבילו את הקמת טורבינות הרוח, בסמיכות למגורי בני אדם ובסביבה של בעלי חיים ובעלי כנף. אולם בישראל, בה אין תקינה מחייבת, יזמים יכולים לקבל היתר, שבצורה דורסנית ובלתי מתחשבת, יהרוס את חיי התושבים הגרים בסמיכות לטורבינות הרוח ויפגע אנושות גם בעולם החי באזור.

מי אנחנו?

אנו קבוצת אזרחים תושבי היישובים והסביבה, הרואים בשמירה על האזור אינטרס סביבתי, לאומי, וכלכלי חשוב לעתידו של חבל ארץ יפה זה. מרגע שנחשפנו לתכנית להקמת טורבינות הרוח, אנו פועלים ללא לאות, כדי למנוע את האסון המתרחש ומתממש לנגד עינינו. לשם כך, אנו זקוקים לכל תמיכה במכתב ההתנגדות שלנו. ביחד, אנו מקווים כי נצליח להציג מאות חתימות של מתנגדים, שבאמצעותם נצליח לגייס מומחים ולרתום ארגונים סביבתיים וגופי מחקר, אשר יציגו את הסכנות ויגנו על האזור שלנו ממיזם דורסני והרסני זה.

מה אנו דורשים?

א. להיות מוכרים כבעלי עניין, בפני מוסדות התכנון ולהשפיע על שימור אופיו ועתידו של האזור הייחודי, שאנו גרים בו.ב. להתנגד לתוכנית שתסכן את בריאות תושבי האזור.ג. להיות שותפים עם הגופים הירוקים בשימור בעלי הכנף, בעלי החיים, הטבע והנוף הייחודיים ליער.ד. לעצור תכניות דורסניות המסכנות את עתיד ההתיישבות הכפרית והקהילתית באזור.ה. לדאוג לשמר את רכס יתיר כאזור תיירות ונופש ייחודי.תמיכתך חיונית להצלחת מאבקנו במיזם טורבינות הרוח יתיר. ביחד, נבטיח את עתיד האזור והיישובים שבו.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

11/07/2019
העצומה השיגה 500 חתימות!
08/05/2016
העצומה השיגה 100 חתימות!
04/04/2016
העצומה השיגה 50 חתימות!
27/03/2016
העצומה נפתחה