מכתב הורים תלמוד תורה

אין תמונה

מספר חתימות

עד כה נאספו: 0 חתימות.
פורסם בתאריך: 06/06/2019
 

ב"ה סיון תשע"ט

לכבוד הנהלת התלמוד תורה,

שלום רב!

אנו, הורי תלמידי תלמוד תורה חב"ד רחובות- החתומים מטה,

מביעים בזאת את רצוננו העז לשינוי חשוב שצריך להתקיים במסיבות סיום השנה של הת"ת.

עד היום החלק הראשון במסיבה הינו הכרזה של תלמידים מצטיינים בתחום הלימודי, הדבר לוקח שעה ארוכה בה גם ההורים וגם התלמידים נאלצים לקחת בו חלק ברצונם או שלא.

מבחינה חינוכית, המצטיינים בלימודים גם כך מקבלים על כך הכרה במשך השנה בציונים וביחס. וניתן לציין את הצלחתם גם במסגרת כיתתית או שכבתית מכובדת. אין צורך להדגיש דווקא בסיום השנה מול כלל התלמידים והוריהם את ההצטיינות הלימודית בלבד. שכמו כן לא מופיע במצטיינים נושאים של ערכים נוספים וחשובים לא פחות מהתחום הלימודי כמו עזרה לזולת, דיבור חיובי, חונכות לתלמידים צעירים, אהבת ישראל ועוד.  מה גם שלא תמיד ההצטיינות הלימודית תלויה ברצון ובהשקעת מאמץ של הילד אלא במתנות שקיבל משמים, או במילוי עקבי של הוריו את החתימות הנדרשות.

הגיע הזמן לשנות!

לתלמידים המצטיינים ניתן לתת הכרה מכובדת כיתתית או שכבתית ותעודה או מתנה גם מבלי שכל הורי בית הספר יצטרכו לשבת לשם כך שעה שלמה  וכן ילדים שהמתנות החזקות שקיבלו משמים לאו דווקא קשורות רק לתחום הלימודי יצטרכו להיות מודרים מהמעמד שנה אחרי שנה.

אנו שואלים את עצמנו אלו רגשות חיוביים מפתחים ילדים שלא קיבלו תעודה במשך שנה או שנתיים? מה הם מרגישים כאשר הוריהם יושבים בקהל והם אינם  יכולים "לנפנף" בתעודה כלשהי?

כמו כן בתלמוד תורה ישנם גם ילדים צעירים מכיתות א-ב-ג שאינם מסוגלים לשבת משך שעה וחצי ולצפות בהקראות של שמות ולחיצות ידיים.

מה גם שאנו ההורים מותשים ועייפים ואיננו מקבלים שום תוכן ערכי מכך.

אנו מצפים לשינוי שיוביל לכך כי הורים ירצו להגיע למסיבת הסיום ולא מאילוץ אלא מתקווה להתחזק  להתחבר  אל הילד אל הרבי ואל עבודת ה' בכלל!

נשמח מאד לחגוג עם ילדינו היקרים את סיום השנה במעמד חגיגי ומרגש בו כולם מאוחדים ומודגש בו דווקא היחד והכוח של כלל התלמידים ליצור באהבת ישראל ובשותפות דברים טובים ויפים. כאיש אחד בלב אחד.

"איש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק"

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו