תחבורה ציבורית בשבת

אין תמונה

מספר חתימות

0
 
10,000  
פורסם בתאריך: 17/12/2021
 

אנחנו קבוצת תלמידים בכיתה י"ב בבית ספר רוגוזין בקרית אתא, במסגרת מטלת הביצוע החלטנו לבדוק את הנושא של תחבורה ציבורית בשבת כפוגע בחופש מדת. קראנו מאמרים, ערכנו מחקר והגענו למסקנות הבאות:

מקום המדינה נקבע כי קיים סטטוס קוו בנושא התחבורה הציבורית בשבת, כלומר שמירה על המצב שבו אין החלטה רשמית במדינה בנוגע לתחבורה הציבורית, כל רשות מקומית מחליטה לפי האוכלוסיה שנמצאת בתחומה.

במהלך שנות קיומה של מדינת ישראל נעשו ניסיונות לשפר את המצב, אך ללא הועיל.

מהמחקר שערכנו אנו מסיקים כי רוב הציבור במדינה מעוניין בקיום תחבורה ציבורית בשבת, כדי לאפשר תנועה ממקום למקום גם לאנשים שאין להם רכב פרטי. מצד שני קיימת קבוצה לא קטנה הדורשת לשמור על צביון השבת במרחב הציבורי.

העדר תחבורה ציבורית בשבת פוגע בזכותם של אזרחי ישראל לחופש מדת, תחבורה ציבורית בשבת פוגעת באופי היהודי של מדינת ישראל.

בנוסף לכך, יש ליצור הידברות בין המפלגות החילונית לחרדיות על מנת לפתור את הסוגייה של תחבורה ציבורית בשבת. ומבחינה חוקית מדינת ישראל צריכה לחוקק חוק אחיד בנוגע לתחבורה ציבורית בשבת בכל רחבי הארץ. וכי למרות היותה של מדינת ישראל יהודית היא מדינה גם דמוקרטית וככזאת אסור לה לפגוע בציבור הלא דתי.

אנו רוצים להשפיע על דעת הציבור ועל ידי כך להשפיע על מקבלי ההחלטות במדינה. לכן אנו מבקשים את תמיכתכם וחתימתכם על העצומה. לאחר שנגיע ל 10,000 נעביר את העצומה למשרד התחבורה ברשות של מירב מיכאלי.   

תודה על שיתוף הפעולה!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו