הפעלת תחבורה ציבורית בשבת

אין תמונה

מספר חתימות

3
 
10,000  
פורסם בתאריך: 30/03/2019
 

שלום,

אנחנו תלמידי שכבת י"ב בבית הספר אורט גוטמן שבנתניה.

מטרת העצומה היא להביע תמיכה ברצון להגדיל את היקף התחבורה הציבורית בשבת ולעזור לשכבות החלשות בחברה (המעמד הנמוך, נכים וכו') שאינם מסוגלים להרשות לעצמם או לא מסוגלים להשתמש בתחבורה הפרטית.

אין לעצומה שום מטרה להוביל להפרדת הדת מהמדינה, מדינת ישראל היא מדינתו של העם היהודי. מנגד, מדינת ישראל צריכה וחייבת לאפשר היקף נרחב יותר של תחבורה ציבורית בשבת עבור אותן אוכלוסיות שצוינו קודם לכן.

התמיכה בעצומה עומדת על ההסכמה להגדיל את הקווים שמופעלים בתוך האזורים העירוניים והבין עירוניים על מנת לאפשר ניידות נוחה יותר עבור התושבים לצורכי בילוי ופנאי בשבת. אין כוונה לגרום לתחבורה הציבורית בשבת להיות באותו היקף כמו בשאר ימי השבוע, אלא שתתחיל להתקיים בתדירות סבירה ולצרכים שתוארו.

יהדות אינה משהו שממסד דתי כזה או אחר צריך להכתיב עבור שאר האוכלוסייה היהודית. כל אחד ראוי לזכות להגדיר את השבת עבורו בפני עצמו וביחס לאמונה האישית שלו. הקשר בין מדינת ישראל והיהדות לא תלוי ברצונה של קבוצת המנהיגים של הקהילה האורתודוכסית לכפות רמת דת מסוימת על כל המגזר הציבורי.

נשמח שכל אחד שתומך ברעיונות שהועלו בעצומה לחתום על מנת להציף את הנושא בפני אטימותה של הממשלה למען טובתם של תושבי ואזרחי מדינת ישראל.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו