רוכבי סוסים בשמורות הטבע הגנים הלאומיים

רוכבי סוסים בשמורות הטבע הגנים הלאומיים

מספר חתימות

1,993
 
2,000  

לכבוד השר להגנת הסביבה: כבוד השר זאב אלקין

הנדון: רוכבי סוסים בשמורות הטבע הגנים הלאומיים ונופי א"י.

רוכבי הסוסים המטיילים ברחבי הארץ חשים כי בעת האחרונה הוחלט ברשות שמורות הטבע להכריז מאבק בקבוצה יפה זו של אוהבי ארץ ישראל נופיה ואתריה.

חלק לא קטן מהחתומים על מכתב זה הם מטיילים ותיקים שנהנים מיופייה של הארץ בדרכם הייחודית ממושב האוכף על גב הסוס, זה כבר שנים רבות.

תיור הארץ מגב הסוס זוהי אחת מהדרכים העתיקות ביותר שבה נהנו אוהבי הארץ מנופיה, עוד בטרם קמה המדינה והרשויות שתחתיה, בטרם קבעו מה היא שמורת טבע וגבולותיה ובטרם ידעו אמצעי טיול אחרים כגון אופניים, ג'יפים, אופנועים וכדומה.

אין כול ספק שטיול על גבי בהמה רכובה היא אחת מהדרכים האקולוגיות ביותר לתור את הסביבה, יסכים כל אוהב טבע ונוף, כי הטבע והנוף בארץ היה הרבה יותר שופע ובריא כאשר נעו בשבילי הארץ בהמות רכובות ולא רכבים, אופניים או אמצעי תחבורה אחרים.

עם זאת אנו מרגישים כי מישהו ברשות הטבע והגנים החליט להכריז על אופן טיול זה כמזיק שיש למגר.

שטחים פתוחים שבעבר נהגנו לטייל בהם ללא מפריע מוכרזים כשמורות טבע,  נחסמים, מגודרים בגדרות תיל המזיקות לחי ולטבע, מוצבים שלטים האוסרים כניסה לסוסים, כך גם בגנים לאומיים ואתרי בילוי אחרים בטבע.

אנו נרדפים ע"י פקחים שדולקים אחרינו ברכבי 4X4 שעושים נזק סביבתי גדול לאין ערוך מהסוסים במקרה הטוב מסולקים מהנוף במקרה הפחות טוב נענשים כספית.

הפכו אותנו לעבריינים בעל כורחנו וגרוע מזאת  להורסי הטבע לכאורה.

אנו רואים את רוכבי הסוסים כמרכיב חיוני וחיובי מאד לנוף הארץ ולטבע, אנו מפגינים נוכחות וחזקה אזרחית על הנוף ואזורי הספר, אנו אוהבי טבע ובמקרים רבים מונעים במישרים או בעקיפים עבירות של ציד לא חוקי זריקת אשפה עבריינית ואולי אפילו התארגנויות עברייניות או אפילו טרוריסטיות, שהיו יכולות להתארגן באזורים שוממים, ונמנעות אולי רק מתוקף הנוכחות שלנו בשטח.

מעניין לציין כי דווקא את קבלת הפנים הלבבית ביותר אנו מקבלים מהמטיילים האחרים שפוגשים בנו במיוחד ילדים, בהחלט אפשר לומר כי הציבור הישראלי אוהב סוסים.

אנו מבקשים כי מישהו יבחן את התקנות הקשורות בכל הנוגע להיתר המקומות בהם לרוכבי סוסים מותר או אסור לטייל וכי יביאו בחשבון להקלות מהותיות לאמצעי הטיול הכל כך אוטנטי ויפה הזה.      

אנו מבקשים כי לכול הפחות תעשה השוואת הגבלות, התניות ואיסורים לאלו החלים על מטיילים המשתמשים באמצעי טיול אחרים לא ממנועים.

כי אנחנו לא נפסיק לטייל בארץ ישראל האהובה שלנו!

http://www.maariv.co.il/news/israel/Article-615643

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

31/12/2017
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
27/12/2017
העצומה השיגה 500 חתימות!
26/12/2017
העצומה השיגה 100 חתימות!
26/12/2017
העצומה נפתחה