רון חולדאי: חבר בין גינת הטרקטור לדרויאנוב

רון חולדאי: חבר בין גינת הטרקטור לדרויאנוב

מספר חתימות

1,027
 
1,000  

אנו, הורי בית הספר דרויאנוב ותושבי שכונת פלורנטין, מבקשים ממך, ראש עיריית תל אביב יפו מר רון חולדאי לספח את השטח של גינת "הטרקטור" (לשעבר) לשטחו של בית הספר.

בחודש מרץ יסתיימו העבודות על ציר אליפלט ואנו דורשים מהעירייה לעשות את הדבר הנכון ולספח את הגינה לבית הספר בהתאם לרוח הפגישות והשיחות החיוביות לגבי היוזמה - שהתקיימו בשנה האחרונה בין הצדדים.

בבית הספר לומדים כ-600 תלמידים, מפלורנטין, נווה שאנן, נווה צדק וצפון יפו לא כולל צוות הוראה. מספר זה צפוי לגדול בשנה הבאה. חצר בית הספר קטנה מלהכיל את תלמידי בית הספר כבר כיום, ותלמידים נפגעים בה פיזית באופן יומיומי בשל הצפיפות והדוחק. מתקנים הקיימים במרבית בתי הספר כמו אולם ספורט, מסלול ריצה, אינם קיימים בו. אין אפשרות לקיים הפרדה בין קבוצות גיל שונות במהלך ההפסקות כפי שנדרש.

שטחו של בית הספר כבר כיום קטן משמעותית מהתקן של מנהל התכנון לפיו שטח מינימלי לבי"ס עם 18 כיתות יהיה 5.5 דונם, לעומת 4.8 דונם בדרויאנוב (שבשטחו המוגבל ממילא, הוקם גם אשכול עם 3 גני ילדים).

ביקורך בבית הספר השבוע, יחד עם מנכ"ל העירייה התקיים בשעות שבהם מרבית הילדים אינם נמצאים בחצר אלא בכיתות, ואינה משקפת את המצוקה הקיימת.

אין אנו ממעיטים בחשיבותם של סקרים שעורכת העירייה, אך לעתים תוצאותיו מוטות כאשר סקר אינו מופץ לכלל התושבים. מרביתנו כלל לא נשאלנו או נחשפנו לסקר הזה, ומטבע הדברים גם לא השבנו עליו. קבלת החלטה אך ורק על פי סקר שלוקח מדגם לא מייצג - אינו משקף כלל את העמדה של מרבית התושבים. נהפוך הוא! עצומה זו היא ההוכחה לכך שרוב התושבים תומכים במהלך.

במיקום מערבי זה של השכונה, קיימות אלטרנטיבות פתוחות וירוקות לכלל הציבור – פארק אליפלט ופארק המסילה הכוללים גינת כלבים, גינות שעשועים, ומתקני כושר. כל מי שנזקק לשירותים אלה במהלך שעות הלימודים יוכל לעשות זאת – יש אלטרנטיבות. ניתן לבנות מתקני ספורט גם במרחב הציבורי הגדול שנמצא מול הבניין באליפלט 26 פינת אילת וסביבותיו. נכון להיום וגם בהסתכלות עתידית עם צמיחתו של בית הספר היחיד בשכונת פלורנטין – יש עכשיו הזדמנות ומומנטום שאסור לכם אנשי העירייה להחמיץ.

הדרך המיטבית לנצל את השטח הוא שימוש מקסימלי בכל שעות היום: ביום עבור ילדי בית הספר, ובשעות אחר הצהריים לכלל התושבים - כפי שכבר קורה היום. כל התושבים יהנו מהגדלת שטח בית הספר. זהו הפתרון היחיד למרחב ההולך ומצטופף של בית הספר.

אנו תושבי פלורנטין לא נוותר על תנאים סביבתיים ובטיחותיים מינימליים לילדים שלנו!

זה לא מאוחר. קבלו את ההחלטה הנכונה!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

04/12/2022
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
30/11/2022
העצומה השיגה 500 חתימות!
29/11/2022
העצומה השיגה 100 חתימות!
29/11/2022
העצומה נפתחה