דרישות הסטודנטים

אין תמונה

מספר חתימות

2,039
 
2,000  

                                                          28.04.21

לכבוד צוות הסטודנטים  מהאוניברסיטה הפתוחה מכל רחבי הארץ.

הנושא: דרישות הסטודנטים להשארת מודל המבחנים הקיים באופן מקוון במהלך הסמסטרים הקרובים(סמסטר ב).

שלום רב,

אנחנו הסטודנטים והסטודנטיות של האוניבירסיטה הפתוחה, מכל תחומי הלימוד, מבקשים לשקול מחדש את החזרת המבחנים לאוניברסיטה כפי שצוין במתווה הנוכחי שנשלח היום ה-28.04.2021.

בקשתנו להשארת המתווה הקיים כפי שהוא נובע מהסיבות הבאות:

  1. כבר כמעט שנה שאנו מקיימים בחינות מרחוק,ובזום. היבט הדורש אסטרטגיית לימוד מסוימת והתאמת סביבת למידה והיבחנות מותאמת. שינוי אמצעי ההיבחנות בתום הסמסטר לסטודנטים ש כשנה לא נמצאים בקמפוס וחלקם אף לא דרכו כלל בקמפוס מתחילת לימודיהם, יגיעו למצב לא מוכל, מתסכל ומלחיץ באופן שישפיע על ההיבחנות ותוצאותיו. אנו מודעים לחששות האוניברסיטה באשר לקיומם של תואר בחינות בשל ההיבחנות מרחוק ואנו מציעים לקיים מבחנים למשל : בבית על מנת למנוע אי סדרים.או מבחן כעבודת בית.
  2. נוסף על כך, ההחלטה המאפשרת לסטודנטים מחוסנים ולא מחוסנים להיבחן יחדיו הינה הוגנת ושמה את הסטודנט בנקודה בה יחוש חרדה במהלך ההיבחנות אם יגיע אליה. אלו יבואו לידי ביטוי במבחן ובציוננו הסטודנטים הנבחנים ומכאן ישליך על האוניברסיטה. אין זה מין הראוי לחייב סטודנט שדאג להתחסן להיות בצפיפות עם אנשים שאינו נפגש עימם ביום יום, חלקם ללא חיסון מבחירה, אחת כמה וכמה כשחובת דיווח הצהרות הבריאות אינה בתוקף עוד ואין אכיפה הולמת על עטית מסיכות. הדרישה לקיים בחינות בקמפוס הפתוחה תוך לחץ שגרתי הקיים גם ככה מקיומן של בחינות, נוסף לזה גם  הפחד והחרדה של לא מעט מהסטודנטים מחשיפה אפשרית מקורונה, יחד עם ישיבה ממושכת עם מסיכה בתוך חדר צפוף אינו סביר ואינו הוגן. קיומם של תנאים כאלה יובילו ללחץ ולחוסר מיקוד במהלך הבחינה, אשר ישפיע עלינו כסטודנטים בצורה שלילית מבחינה פסיכולוגית, חינוכית והישגית. ואינו מראה את יכולתנו האמיתית באופן שישפיע בצורה שלילית על הממוצע והציונים של הסטודנטים ששקדו במהלך כל השנה להצגת ציונים גבוהים ושיפור ההישגים האקדמיים.
  3. באשר ל"פתרון" שהוצע לסטודנטים בקבוצת סיכון. אין זה מין הראוי לדרוש מסטודנט הוכחה לכך האם נמצא בקבוצת סיכון למחלה או לא. מי יגיד מי נמצא בקבוצת סיכון? מדוע סטודנט צריך לשתף את האוניברסיטה לגבי בעיותיו הרפואיות אשר אינן משפיעות בשגרה על יכולות הלמידה שלו. מצב רפואי הוא עניין פרטי ואין לחייב סטודנט לחלוק זאת עם גורמים באוניברסיטה ולא כדי שיזכה לקבל תנאים מותאמים כביכול שיגנו עליו מקורונה. ידוע שגם מי שלא בקבוצת סיכון יכול לחלות במחלה ובאופן קשה. מי שם את האוניברסיטה להחליט מי זכאי להיות מוגן ובאיזה אופן?

לאור כל המוביע לעיל, אנו הסטודנטים של קמבוס האוניברסיטה הפתוחה עם התאחדות הסטודנטים  מבקשים בכל לשון של בקשה לשקול מחדש את שיטת ההיבחנות באוניבירסיטה, שיאפשרו לנו לסיים את השנה באותו אופן שהתחלנו אותה.

            בברכה הסטודנטים מאוניברסיטה הפתוחה 

                             נשלח עותק את קמפוס הצוות באוניברסיטה הפתוחה

      ולהתאחדות הסטודנטים

   

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

28/04/2021
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
28/04/2021
העצומה נפתחה