זמני ההמתנה הארוכים לפגישה עם רופא

אין תמונה

מספר חתימות

1
 
100  
פורסם בתאריך: 23/12/2019
 

אנו תלמידי תיכון רבין קרית ים ואנו ערכנו מטלת ביצוע באזרחות בנושא הבעיה האזרחית והיא שבשנים האחרונות נוצר מצב שבו אזרחים רבים המבקשים לראות רופא – בין אם רופא משפחה ובין אם רופא מקצועי – נאלצים להמתין זמן רב ולא סביר עד שתור זה מתאפשר דבר שעלול לפגוע קשות בבריאותם, בזכות לטיפול רפואי בפרט ובכך גם בזכותם לחיים ובטחון. 

במטלה אותה ביצענו מצאנו נתונים מדאיגים לפיהם זמני ההמתנה לרופא בישראל ההמתנה הארוכה לרופאים מקצועיים ורופאי משפחה עולה משנה לשנה כאשר משנת 2010 ועוד לשנה שעברה, זמן ההמתנה הממוצע למעשה הכפיל את עצמו. בנוסף לכך, קיימת המתנה ארוכה מאוד לרופאים למרות המחויבות של המדינה כלפי אזרחיה לטיפול רפואי ושמירה על חייהם ובריאותם עולה מגרף הלקוח מאתר משרד הבריאות  .גם לפי נתונים שעלו מאתר משרד הבריאות שמדווח בזמן אמת ניתן לראות נתוני לדוגמא אישה מאזור הקריות מחכה בחודשים אפריל עד יוני בממוצע לרופא נשים בין שישה עד עשרה ימים.

ציבור שהשתתף בסקר בעבודתנו ענה גם כן בהתאם ולפי דעתו באמת ישנה בעיה של המתנה מרובה עד לקבלת תור לרופא, המתנה זו גורמת למקרים של פגיעה בשלום החולים. 

אי לכך אנו סבורים כי קיימת בעיה אזרחית קשה , חמורה וחושבה עקב היעדר תקציבים וטיפול של רשויות השלטון ושר האוצר בנושא כאוב זה. אנו סבורים כי שי לצאת במאבק ציבורי לגיטימי בכדי לעודד ולהשפיע על קובעי המדיניות לתמוך כלכלית בקופות החולים להגדיל את מספר הרופאים, וליצור מערכת שתתעדף חולים ברמת סיכום מוגברת. אנו זקוקים לכל תמיכה מציבור האזרחים במדינה בכדי לנסות ולזעוק את זעקתם של החולים.

נודה לכם על התמיכה בנושא זה.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו