נגד דחיית מבחני סמסטר א

אין תמונה

מספר חתימות

94
 
320  

לכבוד הנהלת המכינה 

שלום רב,

הנדון: דחיית מועדי המבחנים של סמסטר א'

1) כידוע, בתחילת השבוע האחרון הודעתם על כוונתכם לדחות את מועדי הסמסטר הנוכחי לתחילת חודש פברואר למרות שלא התראתם על כך מראש ולא התאפשר לנו לפעול בהתאם.
 
2) על פניו, החלטתיכם הייתה חיוביות וכוונתה הייתה להיטיב עימנו על מנת שנוכל לצבור מספר רב של ימי לימודיםושמתכונת המבחנים תומר לפרונטלית תוך כוונה לשמור על טוהר הבחינות – עניין שאיננו מטילים ספק בחשיבותו.
 
3) אך הלכה למעשה, יצאנו שכרנו בהפסדנו – קיים מרווח זמן רחב מידי ללא תקופת למידה – דבר אשר יגרום לחומר להישכח מאיתנו. "ירידת מתח" של למעלה משבועיים ללא מסגרת הסמסטר עד תחילת המבחנים עלולה בסבירות גבוהה לפגוע בציונים שלנו.

זאת ועוד, לא ניתן להתעלם מהפגיעה ומהזלזול בחיים הפרטיים של הסטודנטים, לרבות פגיעה בימי עבודה ובשיבוץ לימי המילואים – דבר שדורש היערכות מוקדמת מראש.

בנוסף, אי אפשר להתעלם מהעובדה המרכזית שמדובר ברוב מוחץ שהמשך דרכו הלימודית תלויה באופן ישיר במועד מרץ של בחינת הפסיכומטרי דבר שאתם פוגעים בו בין אם באופן ישיר או בין אם בעקיפין.

4) אנחנו מבינים שכנראה קיימות עוד מספר סיבות שבגללן ראיתם לנכון לדחות את המבחנים לחודש פברואר איננו מזלזלים בבחירתם, אך כתלמידי מכינה שעברו סמסטר שלם של לימודים אינטנסיביים בזום עם כל הקשיים הכרוכים בכך ולאור העובדה כי כמות האנשים שמתנגדים למהלך מדברת בעד עצמה, אנו קוראים לכם לשקול בשנית את החלטתם  או לכל הפחות, להתחשב במצב שנכפה עלינו ולהוריד קמעא את הרף הנדרש לפקולטות השונות תוך התחשבותכם במצבנו ברוח תקופה זאת.

נבקשכם לדון להחליט, ולפרסם את החלטותיכם בהקדם, כתלמידי המכינה חשוב לנו לדעת שעניינו חשובים ומצויים על סדר יומם של מנהלי המכינה, ושהחלטות מתקבלות מבעוד מועד.

בתודה רבה 

תלמידי מכינות בר אילן 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

12/01/2021
העצומה השיגה 50 חתימות!
12/01/2021
העצומה נפתחה