עצומה להחזרת השוברים למימוש ארוחות במרכולים

אין תמונה

מספר חתימות

66
 
1,000  

שלום וברכה,

אנו עובדי המדינה פונים לחשב הכללי בעניין סיבסוד ארוחות. בשנים האחרונות הנהיג שירות המדינה הטבה שבמסגרתה כל עובד זכאי לסך של כ-17 ש"ח לשימוש ברכישת ארוחה בשעות העבודה. באתרי הממשלה בהם פועלים מזנונים ניתן להשתמש בהם בזכאות. באתרים בהם לא קיים מזנון ניתן להזמין ארוחות דרך סיבוס, תן- ביס וגודי. כחלק מן החלופות ניתן להזמין שובר זיכוי ברשתות המזון ולרכוש בהן מוצרי מזון. חלק מעובדי המדינה נמנעים מרכישת ארוחות מוכנות במסעדות שבהסדר מטעמים מגוונים, בהם: שיקולי בריאות, הגיינה, תזונה נטולת אלרגנים, שיקולי כשרות, עובדים שאינם חפצים להוסיף סכום מכובד להשלמת עלות מנה בהזמנה ועוד. יצויין, כי בהזמנת מנות דרך החברות הנ"ל ישנו גם שיקול של תקלות המתרחשות לעיתים שבגינן האוכל מגיע קר/ מעוך/ לא מגיע כלל.

עובדי המדינה המצויים תחת מסגרת הספקים נדרשת, אינם יכולים להקדיש זמן לצאת למרכול שבהסדר לרכישת מוצרים בשעות העבודה. לעיתים, אף אין מרכול במרחק סביר. לאור זאת, העובדים יכלו לנצל את זכאותם לאחר שעות העבודה/ בדרך הביתה באופן של הדפסת שובר יומי ומסירתו במרכול.

בתאריך 3.11.2020 פורסם חוזר, על פיו החל מ-1.12.2020, לא ניתן יהיה להמשיך את הקניה ברשתות המזון והמרכולים באמצעות תלושים אלא רק באמצעות כרטיס עובד, וזאת במהלך שעות העבודה. דרישה זו חוסמת בפני עובדים רבים, שעד כה האופציה היחידה שעמדה בפניהם היא המרכולים ורשתות המזון, את האפשרות לממש את זכאותם. כמו כן, בצורת תשלום זו החברות המספקות את השירות דורשות את הכנסת נתוני כרטיס האשראי למערכת שלהן. מצב זה בעייתי עבור עובדים שחוששים מכך מטעמי אבטחת מידע.שירות המדינה חרט על דגלו את השוויון, את הכבוד לכל אדם, ואת הסובלנות לבעלי מוגבלויות ואוכלוסיות גיוון. לאור זאת, אנו פונים אל חשב הכללי בבקשה להמשיך את ההסדר שהיה עד כה, ולאפשר לעובדים לרכוש מזון באמצעות הדפסת שובר, וכן לאחר שעות העבודה.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

07/12/2020
העצומה השיגה 50 חתימות!
03/12/2020
העצומה נפתחה