התנגדות לבית אלון בטבעון

אין תמונה

מספר חתימות

76
 
100  

שלום לדיירי רחובות רמז , המגדל , יהודה הנשיא ובורוכוב וגם לשאר תושבי קרית טבעון  !

ביוזמת המועצה המקומית קרית טבעון הוצגה ב 29.11.18 תוכנית בנין עיר חדשה (306-0620146) עבור מגרש בודד .  התוכנית הזו היא בעבור  יזם  המתכוון להקים בקרוב בנין מסחרי של 2 קומות (ומרתף חניה ושרות) בשם בית אלון מול בנק הפועלים ברח' יהודה הנשיא בקרית טבעון  (בסוף רח' רמז) במגרש פינתי קטן  שיעודו עד היום היה לצרכי ציבור בלבד (יש בו היום גן ומקלט ציבורי) !

כפי שמתברר מהתוכנית, הבנין יבנה (בידיעת המתכנן ומהנדס המועצה ובאישור תמוה של ועדת התכנון במחוז)  ללא כמות חניות מספקת ( רק 5 חדשות במרתף) בשעה שיהיו בו כ 10 בתי עסק (בהנחת כ 40 מ"ר לעסק אחד) . זה לא מאפשר אפילו חניה אחת לכל בעל עסק שלא לדבר על לקוחות.

באי הבנין  יוסיפו  עומס חניה ותנועה ליד חנות שופרסל הסמוכה והבנק  וביציאה היחידה (וכניסה ל 2 )  מהרחובות הנ"ל לרחוב אלונים בטבעון שגם בשעות המסחר כיום (ללא הבנין) היא עמוסה , מסוכנת ולא מוסדרת היטב. לאחר הבניה יהיה קשה לתקן את הנזק התחבורתי שיגרם.

לפי התכנון תנותב התנועה לבנין החדש דרך רחוב רמז החל מתחילתו ליד בריכת גלי טבעון ברח' אלונים (רמז יהפוך חד סיטרי לכל אורכו) עם סיכוי מועט למצוא חניה בקרבת הבנין . הבאים לבנין (כולל רכבי שרות והספקה) ידרשו לחניה כפולה החוסמת תנועה שוטפת בסמיכות לבנק או יחנו בקצה רח' רמז ,בסמטת האלון ותחילת יהודה הנשיא ע"ח הדיירים המקומיים, זאת כי החניות הסובבות וצמודות לבנק הפועלים (הנהלה אזורית) כולן פרטיות לבנק ותפושות היום. נשארות רק חניות השופרסל- כ 35 במספר - שגם הן בשימוש כיום. בנין מסחרי כזה (ודומיו בעתיד) יכול להיבנות חליפית בקצות הישוב: בצפון הישוב בגבעת קושט או בצמוד למרכז מרווה ,או  במערב הישוב בצידי כביש הגישה לאלרואי מכביש 75 (בתחום השיפוט) או ברח' קק"ל 2 (כיכר פטישי) על חלק ממגרש חניה בן 1.1 דונם שיעודו מסחרי כבר היום ובבעלות  המועצה) וזאת עם חניה ובנגישות קרובה לכבישים ראשיים 75, 6 ,762, 77 ומבלי שהלקוחות של העסקים במבנה העתידי (חלקם גם מחוץ לטבעון)  יכנסו ללב שכונת מגורים כפי שיקרה  אם התוכנית הנ"ל תמומש במקום המתוכנן. טענת המועצה היא שהאזור הוא מרכז מסחרי 'חשוב'  ויש לפתחו עוד וכך יביא עוד ארנונה גבוהה אלא שהוא צפוף (חניות כפולות מתבצעות כיום ליד הבנק ובנין שופרסל וגם בתחנת הדלק פז)  ואפילו ב'בית רימון' הסמוך יש בעיות חניה קשות.  ליזם והמועצה הבניה זולה כי יש תשתיות מוכנות במקום (מים ,ביוב,חשמל, חניות (בשימוש) וכביש) אבל זה על חשבון תשתיות התושבים והעסקים הקייימים. הפעילות בבנין תהיה מסחרית גרידא ולא ינתן בו שרות חיוני  לתושבי הישוב והרחובות הצמודים לבנין בפרט.

מתנגדים לתוכנית  החשים נפגעים  מהשינוי הצפוי באזור (בשל תוספת פקקי תנועה ומחסור בחניה ורעש) מתבקשים לצרף תמיכתם בעצומה זאת ע"י  לחיצה על הכפתור הירוק (עם הכיתוב: "חתימה על העצומה".) שימו לב:  כל מתנגד לתוכנית שילחץ על הכפתור  יספר פנימית כתומך בעצומה  אך פרטיו - שם החותם וכתובתו - לא יחשפו בפומבי אלא רק לעורך העצומה לצורך הכנת רשימת תומכי העצומה לבסוף .המתנגדים לתוכנית ( תומכי העצומה) מתבקשים ,כמידת יכולתם, להרים תרומה של 100 ש"ח לבית אב ע"מ לממן חוות דעת של מומחה תחבורה מקצועי לצורך תמיכה  בהתנגדות רשמית שתוגש לועדת ערר מחוזית  חיפה בהקדם כנדרש בחוק.

להרמת תרומה של 100 ש"ח (במזומן בלבד) נא לפנות  לאנשי הקשר הבאים תוך  ימים ספורים (הזמן להתנגדות קצוב):

שרה 3876 054588

אילנה 0523263387

תודה ,עורך העצומה

צבי דוביצקי , רמז 61 טבעון , 0533307606

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

24/12/2018
העצומה השיגה 50 חתימות!
23/12/2018
העצומה נפתחה