שמים סוף לתספורות החוב

שמים סוף לתספורות החוב

מספר חתימות

10,773
 
20,000  

בבחירות הקרובות - אנחנו לא מצביעים לא ליצחק תשובה ולא לעידן עופר והנבחרים חייבים לדאוג לאינטרסים של 8 מיליון אזרחים לפני שהם דואגים לכמה טייקונים.

בכנסת הבאה אנו דורשים פתרונות מעשיים כדי לעצור את תופעת תספורות החוב ושוד כספי הציבור. אף אחד מאיתנו לא צריך לשלם על הכישלונות וההימורים של הטייקונים.

 

מול המומחים מטעם, מול הכלכלנים של משרד האוצר, מול הלוביסטים - הגיע הזמן שגם קולם של אותם האזרחים שאף פעם לא סופרים אותם יישמע - תופעת תספורות החוב חייבת להיעלם - זה פגם כלכלי ומוסרי ועיוות שיכול להתקיים רק במציאות הריכוזית של המשק הישראלי ודינו אחד - להתבטל. תספורת אחרי תספורת, מיליארדי שקלים מכספי החוסכים הקטנים, מכספי הפנסיות שלנו נמחקו בשנים האחרונות, כשהטייקונים מינפו את עצמם לדעת הם הנפיקו  אגרות חוב. וכשמגיע הזמן להחזיר, פוף! הם נעלמים. יש להם, אין להם, אולי אחר כך, אולי חצי מהחוב.

הדרישה עכשיו מהמועמדים והנבחרים לפעול לקדם בחוק ו לעצור לחלוטין את תופעת תספורות החוב ואת שוד כספי הציבור.

 

אלו הם 5 הדרישות של הציבור הישראלי שאם יאומצו ימנעו מהטייקונים להרשות לעצמם למחוק חובות למחזיקי האג"ח ויביאו למיגור  תופעת הגזל של תשדודות החוב:

1. הטלת "קלון כלכלי" על אנשי עסקים שביצעו תספורות אג"ח - איסור על גופי הפנסיה והגמל של הציבור להמשיך ולקנות מהם אג"חים למשך 10 שנים ממועד התספורת.

2. חיוב הטייקונים להחזיר כספי ה"תספורת" לציבור מרווחי חברות אחרות שבבעלותם.  (דוגמת המקרה של יצחק תשובה גורף רווחי עתק מתגליות הגז אך מוחק חובות למחזיקי האג"ח של דלק נדל"ן)

3. ויתור על שליטתם בחברה אם ביצעו תספורת של מעל 20%.

4. הקמת מאגר נאמנים אמיתיים ובלתי-תלויים של שומרי סף למחזיקי האג"ח, שידעו לשמור על האינטרס של הציבור ולא של הטייקונים.

5. איסור לתת פטור מאחריות בכל הסדר חוב לנושאי משרה ובעל שליטה בחברה שהביאו חברה במשק למצב של שמיטת חובות כלפי מחזיקי האג"ח.    המאבק הזה התחיל עוד ב 2012 מול חברי הכנסת הקודמת שהפילו את הצעת חוק הקלון הכלכלי שסייענו לנסח - אבל דברים השתנו מאז, אזרחי ישראל מטילים פרוז'קטור ענק על כל מעשה שריח ריכוזיות עולה ממנו ואין שום כוונה להרפות מהמאבק – עד לטיפול אמיתי ולא מתפשר בתופעת תספורות החוב.

החברה האזרחית מתעוררת!  העצומה מופנית לכל אחד מהמועמדים בבחירות שתפקידם יהיה לתת פתרונות מעשיים וממשיים לשים קץ לתופעה תשדודות החוב.

ציר הזמן של העצומה

16/10/2015
העצומה השיגה 10,000 חתימות!
27/01/2013
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
23/03/2012
העצומה השיגה 500 חתימות!
28/02/2012
העצומה נפתחה