דרישה דחופה מהתקשורת הישראלית להפסיק לפגוע בחיילינו

אין תמונה

מספר חתימות

0
 
500,000  
פורסם בתאריך: 15/11/2023
 

העצומה נוצרה בשל הצורך המיידי לעצור את הביקורת המתחזקת בערוצי החדשות בישראל, שכן אינם מבינים את גודל הסכנה שבכך לחיילינו. אנו, קבוצת פעילי הסברה בגזרה הבינלאומית, חוזים בסכנה בבירור. העצומה לא הייתה נוצרת אם לא לשם אוכלוסיה אחת בלבד- בטחון חיילינו.לצערינו, מחאה ברחובות ישראל כנגד ערותי התקשורת לא היתה זוכה לקבלת במה תקשורתית, לכן נוצרה עצומה זו. אלו הן דרישותינו מהתקשורת הישראלית:

  1. לחדול מהביקורת על בנימין נתניהו עד תום המלחמה- למען החיילים -מתחילת המלחמה מתגבש כתב אישום בבית הדין הבינלאומי בהאג נגד ישראל בשל פשעי מלחמה- מתברר שלא כולם מודעים לכך שדיון בכך וחלילה הרשעה, יכולים להביא למעצר של חיילים פרטניים בכל עת בה יצאו מהארץ. כפעילי הסברה נוכל לפרט בפניכם את הנרטיב המתגבש בעולם, והוא: ישראל יצרה את המצב הזה לצרכי הפוליטיים, מדינת ישראל מושחתת מוסרית, למדינת ישראל לא אכפת מאזרחיה החטופים. את אותם המילים בדיוק ניתן לשמוע כנגד בנימין נתניהו בערוצי חדשות ישראלים. אינכם מבינים- העולם רואה את האשמה של בנימין נתניהו בתור אשמת ישראל כולה. הם לא עושים שום הפרדה בינו לבין המדינה, בינו לבין חיילינו. המסרים שעוברים בערוצי ואתרי החדשות מהדהדים בעולם ואי אפשר לקיים הסברה כאשר משתמשים כנגדך בכך שכתב חדשות ישראלי טען שלנתניהו לא אכפת מהחטופים אלא רק מהישרדותו הפוליטית.באופן אישי- אין אדם אחד בקבוצת ההסברה שלנו שהצביע לביבי, מעולם. למרות שאנו שותפים לרוב הביקורת המוצדקת כנגדו, הופתענו מהתקשורת שנותנת לכך במה, שכן לאחר שמילים שנאמרו בתקשורת הישראלית הודהדו במסר שהעביר החמאס דרך חטופותינו, היה ברור שיש צורך לחדול בכך. עם זאת, התופעה רק הופכת לתכופה יותר.המילים נגד ראש הממשלה, וגם כנגד הרמטכ"ל, ראש המוסד, ואנשים בתפקידים בכירים נוספים- מחלישות אותנו ומסכנות את חיילינו, פוגמות במאמץ ההסברתי, והופכות לדלק לתעמולה שתשמש נגדינו בבית הדין הבינלאומי. נסו להבחין בכך- כמעט בכל הצהרה של דובר צה"ל, מספקים מידע שסביר שבעתיד ישמש את ישראל בכתב ההגנה שלה בהאג. זוהי משימה לאומית. ברגע זה אין מטרה חשובה מהמטרה לשמור על החיילים ששומרים עלינו- ואסור לאפשר לאתרי החדשות להמשיך בביקורת זו כנגד ראש הממשלה או בכירים נוספים. יהיה לכך זמן בתום המלחמה, כשחיילנו יחזרו לגבולם, כשהחטופים יהיו בביתיהם.
  2. לחדול מהנסיון ליצור אי-יציבות פוליטית בפתחה של מלחמת עולם שלישית-אינינו מסוגלים לעכל את העובדה שיש אנשים שקוראים לחילוף שלטון בעת זו. כשהסבירות של מלחמת עולם שלישית גבוהה מתמיד, וכאשר החטופים שלנו עוד לא בביתם, המוח לא יכול לדמיין סיטואציה של קמפיינים פוליטיים וקלפיות. השלטון ישאר על כסאו עד תום המלחמה כי יציבות זו הכרחית להשרדותינו. בקרב הישרדות זה, החוסן של העומדים בראש המלחמה חשוב- זו הסיבה שאזרחי ישראל עמדו באופן יציב וחזק מאחורי ראשי השב"כ, המוסד, והרמטכ"ל, למרות הטעויות הכבדות שעשו- שעלו בחיי אדם. העולם כולו מנסה להכניע את נתניהו וישראל, הרי הם היינו הך בעיני העולם, ואסור לנו להיות גורם נוסף שמפעיל עליו לחצים מיותרים. עלינו להיות לו לגב ולספק לו כוחות להתמודד מול מנהיגי העולם והלחץ האדיר שהם מפעילים, שהרי הצלחתו העיקרית של קמפיין הדה-לגיטימציה היא בעיקר הפגיעה ביכולתינו להחזיר חטופים בהקדם. גם אנחנו בעורף- שנלחמים ברשתות על הלגיטימיות למען המדינה- מתעייפים ומתקשים לעמוד מול הארגונים הפרו-פלסטינים והאנטישמיים, למרות נסיונינו רב. התמיכה ההדדית והאחדות שלנו זהו צו השעה- למען השבתם המיידית של החטופים.מובן מאליו שהיחידים להם יש זכות להפעיל לחץ על הנהגת ההממשלה אלו משפחות החטופים. באותה נשימה, אנו דורשים ומקווים שלא יהיה שימוש פוליטי ומפלג במשפחות החטופים, כפי שהיה בעבר שימוש בצה"ל, ושאם כן כך יהיה מגופים בעלי אינטרס, ערוצי התקשורת לא יתנו לכך במה. העם שלנו למד מטעויות העבר ואין ברצונינו לחזור עליהן.
  3. בקשה לחיזוק החוסן הלאומי-כתבי החדשות ועורכי המבזקים- אין צורך לעדכן אותנו על תאונות דרכים עם הרוגים או על ילד שנכווה בפניו מקפה רותח. אין לנו מקום להכיל זאת. אנא, דאגו לחוסן העם, חסכו מידע קשה מאיתנו. בנוסף, במשך עשרות שנים הורגלנו לראות את המילה דו"צ בתור "דו-צדדי", ירי דו צדדי, של כוחותינו על כוחותינו. גם 40 יום אחרי המלחמה, הלב עדיין מחסיר פעימה כשרואים את קיצור זה על המסך, למרות שעכשיו אתם מתכוונים בכך ל: "דובר צה"ל". אנא, תפסיקו לגרום לנו להחסיר פעימה. רחמו עלינו.

אזרחי ישראל שבעורף, אין הרבה שנוכל לעשות למען החטופים או כנגד בית הדין שבהאג. אנא חתמו על העצומה ושתפו אותה, אולי פעולה פשוטה זו תוכל לתרום בקמעה, שכן אם תצליח, תתרום לבטחונם העתידי של חיילינו שכעת בשטח המלחמה.ותמשיכו בהסברה, בכל השפות, וככל יכולתיכם ואף מעבר לכך. המשוואה פשוטה- ככל שהלגיטימציה תגדל, כך ישובו אלינו החטופים באופן יותר מהיר. תעבדו בהסברה. תלחמו על הלגיטימציה. כולנו לוחמים!

אנו רוצים להודות לעם ישראל שהתגייס בכל חזית למלחמה זו. אחדותינו תביא לניצחוננו.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו