שכונת רסקו ירושלים-עידוד הפקדת תוכנית האב - חייבים לחדש ולהתקדם

שכונת רסקו ירושלים-עידוד הפקדת תוכנית האב - חייבים לחדש ולהתקדם

מספר חתימות

עד כה נאספו: 51 חתימות.

אנו דיירים הגרים בגבולות תוכנית האב ורוצים להביע את תמיכתנו בקידום תוכנית האב בשכונה.

שכונת רסקו נבנתה בשנות החמישים של המאה שעברה .חלקנו גרים במבנים הטעונים שיפוץ מלא, חלקנו במבנים בהם נדרשת הריסה מלאה ובניה מחדש. מעבר למבנה עצמו- בחלק מהמגרשים הכניסה למבנים הינה דרך מדרגות בלתי נגישות ולא תקניות . ישנה בעיית נגישות חמורה בשכונה. אנו מבלים זמן רב בחיפוש אחר חניה. המכוניות, חונות במסגרת החוק, על המדרכה הצרה ומונעות מעבר של הולכי רגל ועגלות ילדים אשר נאלצים  לסכן חייהם ולרדת לכביש כיוון שהמדרכה חסומה. 

הרכבת הקלה שעתידה לעצור ברחוב הרצוג (סולם יעקב) הינה בלתי נגישה לרוב השכונה, ואין פתרון תחבורתי נראה לעין. יתר על כן – פרויקטים של תמ"א 38/1 הנבנים בשכונה לא רק שאינם עוזרים לפתרון הבעיה אלא מעמיסים על התשתיות, אינם תורמים ואף מזיקים לשאר הדיירים.

כמעט כל המבנים בשכונה אינם מחוזקים כנגד רעידת אדמה 

אנו שמחנו על קידום תוכנית האב באופן המאפשר בחלק מאזורי השכונה קידום תכניות פינוי ובינוי מתאריות המשלבות פתרונות יצירתיים לבעיות הנגישות, חניה וכן מבני ציבור והתאמת השכונה למאה הנוכחית. התוכניות אשר ניתן לראותם בערים גדולות בעולם מאפשרות את הנגשת הרכבת הקלה דרך מספר פרויקטים מסוג  פינוי בינוי, דרך הכנסת מעליות ומנהרות לצורך  ההגעה לתחנה וכן להזרמת התנועה מרחוב הרצוג ותחנת הרכבת הקלה שבו עד לרחוב כצנלסון במרומי גבעת אורנים .

הופתענו לשמוע כי על אף חלוף שנים רבות וארוכות בהם היינו מעורבים בבניית תוכנית האב על ידי שיתוף ציבור והגעה לתוכנית מאוזנת המאפשרת מחד יצירת התכנות כלכלית ומאידך תרומה לשכונה ומתן פתרונות מיטביים  לבעיות הקיימות כיום, קמו שוב מספר דיירים המבקשים לעכב ולקעקע את התוכנית הברוכה- ייתכן שרובם מתנגדים ללא הבנה ממשית את תוכן התכנית המשפרת לחלוטין את פני השכונה במימדים רבים.

אנו מבקשים לחדד- שום טענת התנגדות חדשה לא עלתה על השולחן. שיתוף הציבור בוצע כהוגן לכל אורך התקופה הארוכה, תוך מעורבות ישירה או דרך נציגים בקידום התוכנית בכל שלביה. התוכנית התקדמה במסלול איטי ומדוד על פי הנוהל, החוק וההליך שהעירייה עצמה קבעה, עד הגיעה למצבה היום. לא יתכן ששוב ינסו להקפיא ולעכב את התוכנית . אין לדבר סוף !! 

אנו מבקשים ממתכנני ואדריכלי העיר: ביצעתם עבודתכם נאמנה במשך לפחות חמש שנים – הגיע הזמן לעבור לביצוע! 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

01/12/2020
העצומה השיגה 50 חתימות!
20/11/2020
העצומה נפתחה