נגד העצומה להחרמת שעון החורף

נגד העצומה להחרמת שעון החורף

מספר חתימות

593
 
300,000  

ישנה עצומה שקוראת לביטול שעון החורף (http://www.atzuma.co.il/nowinterclock)

אנחנו לא מבינים על מה המהומה, ובאים להראות שיש אנשים שמתנגדים לעצומה הזאת!

שעון חורף תורם לנו המבוגרים בכך שאנחנו יכולים לישון יותר, לעבוד ביעילות רבה יותר, ולשמור על בריאותנו

שעון חורף תורם לתלמידים שבינינו בכך שהוא נותן שעה נוספת לישון, דבר שתורם ליכולת הריכוז והלמידה!

והדבר אולי הכי חשוב - כל הויכוחים המיותרים לשנות עובדה קיימת שכבר קיימת הרבה שנים מניעות לשנאה ולא תורמת לדבר מלבד שנאה בין אדם לרעהו!

המטרה של העצומה היא להראות שיש כוח נגדי לעצומה בעד החרמת שעון החורף, ולהראות שיש יותר אנשים שמתנגדים לשינוי מאשר שתומכים בשינוי!

הנה כמה עובדות על שעון חורף ועונת החורף : 

  1. בעונת החורף (שעון חורף) חלק גדול מהעסקים עובדים שעה פחות בגלל החשיכה המוקדמת והירידה במכירות בשעות מאוחרות - ככה שכביכול גומרים לעבוד באותה שעה כמו בשעון קיץ!
  2. בחורף הלילות מתארכים והימים מתקצרים - אז בין כה וכה להנות משעות האור זה מאוד מוגבל, וגם ככה אותם שעות אור אלה שעות שבהם עדיין עובדים (מה ישנה אם האור יהיה עד 5 או 6? גם ככה רוב העסקים עדיין עובדים בשעות האלה - מה גם שלפי שעון קיץ הייתם עובדים עד קצת יותר מאוחר גם ככה)
  3. שעות השינה המומלצות העדיפות הן : מבוגרים-7-8 שעות שינה, צעירים-8-9 שעות שינה, כאשר אין לנו את מספיק שעות שינה אנחנו מורידים את : הריכוז בלימודים, היעילות בעבודה, תוחלת החיים שלנו. ומעלים את : הסיכון לתאונות דרכים, הסיכון לדיכאון, הסיכון לחלות במונו (שעלול להוביל למחלות נפשיות), הסיכון למחלות לב (כל זה ועוד, תקראו באתר ויקיפדיה בנושא "שינה"!)
  4. מבחינה דתית - אין כל קשר מובהק בין דת לשעון : הריי צומות, שבתות וחגים נכנסים ברגע שיש שקיעה, ויוצאים ברגע שיש שקיעה בד"כ יום אחרי. הזמנים הם אותו הדבר מבחינת הדת בין שעון לשעון.. חוץ מ"הרגשה" אין כאן שום דבר מהותי
  5. שעון חורף נותן לנו לישון שעה נוספת - שעה שלפעמים אפשר לנצל במקום שינה ללקום עם הילדים בבוקר ו"לבלות איתם", הרי לפי שעון קיץ אנחנו עובדים יותר שעות, מרוויחים יותר כסף, אבל לרוב מאבדים את עצמנו לתוך חיי עבודה..
  6. שעון חורף היא לא המצאה דתית או ישראלית, זה דבר שקיים ברוב הגדול של מדינות אירופה

לסיכום : אם אתם רוצים להיות ערים יותר - קומו יותר מוקדם! השעון לא מכריח אתכם לעשות שום דבר! השעון זה רק משטח עם מספרים עליו! השעון הוא לא זה שיקבע לכם אם אתם יכולים לבלות עם הילדים או לא! אלא אתם קובעים את זה! אז אנחנו קוראים לא לויכוחים המיותרים שמבוססים על שנאת חינם!

הערך "שעון קיץ" בויקיפדיה בשביל הרחבה : http://he.wikipedia.org/wiki/שעון_קיץ

תחתמו ותפיצו את העצומה!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

15/05/2011
העצומה השיגה 500 חתימות!
05/09/2010
העצומה השיגה 100 חתימות!
05/09/2010
העצומה נפתחה