עצומה נגד החלטת האו

עצומה נגד החלטת האו

מספר חתימות

1,680
 
5,000  

כולנו נחשפנו להחלטת האוניברסיטה הפתוחה לקיים בחלק גדול של הקורסים בחינות פרונטליות, דבר שמהווה בעיה במגוון מישורים. כמובן שיש את העניין של הסמסטר המאתגר, שיעורים דרך זום עם המון סטודנטים על מרצה אחד. אך העצומה כאן מדברת על העניין של הסיכון הבריאותי: מדובר על לשבת בכיתה עם עוד 20-30 תלמידים, כך שהסבירות שמישהו מהם חולה בקורונה (מבלי לדעת זאת אפילו) היא סבירה בהחלט ואפילו גבוהה. מדובר על סיכון מאוד גבוה, שכן יש סטודנטים בקבוצת סיכון, ובנוסף ההורים של הנבחנים, שבגיל מבוגר זה כמובן סיכון מאוד רציני, וזה אפילו מבלי לציין מחלות רקע. לא ייתכן שסטודנטים ייאלצו לבחור בין מבחן שהם למדו אליו סמסטר שלם (בזום, לבד) לבין הבריאות שלהם או של הסובבים אותם. רק עכשיו נחשפנו לתמונת מסך של סטודנט שנבחן במכללת רמת-גן בתאריך ה12.6 וקיבל הודעה במייל על כך שבכיתה שנבחן אובחנה חולת קורונה ועל כן כל הסטודנטים מאותה הכיתה נכפו להיכנס לבידוד לשבועיים.

המון סטודנטים, מעבר לבניין הבריאותי שהוא בראש, לא יכולים להרשות לעצמם לא לעבוד שבועיים, ושוב- כי נאלצו לבחור בין המבחן לבין הבריאות ו/או המצב הכלכלי שלהם.

אנו מצפים לפיתרון הגיוני, שמתחשב במצב שכולנו נקלענו אליו. יש מגיפה שעלולה לסכן קבוצות סיכון שלמות, ולכן אנו מבקשים למצוא את עמק השווה, פיתרון שלא כופה עלינו לבחור בין המבחנים שעמלנו עבורם לבין הביטחון שלנו ושל הסובבים אותנו.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

14/06/2020
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
14/06/2020
העצומה נפתחה