קיפוח זכויות של בני נוער עובדים

אין תמונה

מספר חתימות

5
 
5,000  
פורסם בתאריך: 30/06/2020
 

למרות שבמדינת ישראל קיימים חוקים שתפקידם להגן על בני הנוער מניצול במקומות העבודה, למרבה הצער חלק מן המעסיקים אינו מקפיד על כל הזכויות של בני הנוער העובדים. קיימים במדינת ישראל מספר חוקים שנועדו להגן על העובדים בכלל ועל בני הנוער בפרט:

קיים חוק שנקרא "חוק הודעה לעובד". מטרתו להבהיר לכם את הזכויות והחובות שלכם. חובה למסור לכל אחד מכם , תוך שבוע מתחילת העבודה (או חודש עם עברתם את גיל 18) נייר בו מפורט בין היתר: זהות המעביד, תאריך תחילת העבודה ומשך תקופת העבודה, עיקרי התפקיד, פרטי שמו ותפקידו של הממונה הישיר עליכם, גובה השכר לשעה, אורכו של יום העבודה ושל שבוע העבודה ופרטים נוספים שיוכלו לסייע לכם לדעת טוב יותר מה מצופה מכם במהלך תקופת העבודה. הרבה מעבידים לא שומרים על חובה זו.

למרות שחלק מן המעסיקים יגידו לכם אחרת, אסור להעסיק עובדים בכלל ובני נוער בפרט לתקופת "התלמדות" או תקופת "ניסיון" ללא תשלום. יש לשלם שכר עבור כל שעת עבודה החל מן השעה הראשונה. גם אם הסכמתם או שהכריחו אתכם לעבוד תמורת שכר נמוך משכר המינימום עדיין המעסיק חייב לשלם לפחות את הסכומים המוגדרים כשכר מינימום. למרות זאת, העסקת בני-נוער ל-"תקופת התלמדות" הינה תופעה אשר עדיין קיימת.

קיימים עוד כללים רבים עליהם לא שומרים המעסיקים-בין אם הם מעסיקים פרטים או ציבוריים: הלנת שכר, תשלום מתחת לשכר המינימום, העבדה מעל הזמן המותר, ועוד.

העצומה קיימת בכדי לגרום לציבור להכיר בבעיות שאנו, בני הנוער, חווים ולעזור לנו לפתור אותם.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו