הקץ למכונית הפרטית בתל אביב

אין תמונה

מספר חתימות

0
 
5,000  
פורסם בתאריך: 29/12/2019
 

כבוד שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' שלום,

אנו, בני נוער בעיר תל אביב יפו, דורשים פעולה מיידית ביחס לנזקים של התחבורה הפרטית בתל אביב. 

התחבורה הפרטית בתל אביב מזהמת ומזיקה לבריאות שלנו, ויוצרת עומסי תנועה נוראיים בעיר. מצד שני, התחבורה הציבורית בעיר לא נגישה, לא אמינה ולא יעילה, ואפשרויות התחבורה הירוקה - כגון אופניים - לא נגישות ואף מסוכנות בחלק מהמקרים בעקבות תשתיות לקויות. כתוצאה מכך התחבורה הפרטית בעיר רק מתעצמת וגורמת להחרפת הנזקים. 

ישנם פתרונות שונים באופק, אך המרכזי והרלוונטי ביותר מתוכם בעקבות היותו מהיר, זמין וכרוך בהוצאה כלכלית סבירה, הוא החלת מדיניות של אגרות גודש בכניסה לתל אביב.

אגרות אלה הן קנס המוטל על נהג על כניסה לעיר ברכב פרטי בשעות העומס. הרעיון הוא שהאגרות לא יישארו ברמת הקנס, אלא שהכסף הנצבר מהן יושקע בשיפור התשתיות התחבורה הציבורית בעיר.

הקטנת השימוש ברכבים הפרטיים בעזרת אגרות גודש מצמצמת את העומס בכבישים ומייעלת את השימוש בתחבורה האלטרנטיבית. השקעת הכספים מקנסות אגרות הגודש לשיפור התחבורה הציבורית תוכל להגדיל את מערך כלי הרכב של התחבורה הציבורית וליצור נתיבי תחבורה נוספים אשר ישפרו  את יעילות התחבורה הציבורית בעיר. 

הפתרון הנ"ל מניב מגמה חיובית של הקטנת השימוש בתחבורה הפרטית, מאחר ואנשים שלא ירצו לשלם את הקנס, ידרשו למצוא דרכים אלטרנטיביות להיכנס לעיר כמו תחבורה ציבורית או אופניים ותחבורה אלטרנטיבית אחרת. בנוסף לכך, כפי שצויין, הכסף שיכנס מאותן אגרות ישמש לפיתוח מערכת התחבורה הציבורית בעיר, כך שהפתרון הזה הוא גם מיידי, וגם יפתח את התשתיות לטווח הארוך. בעזרת הפתרון של אגרות גודש נזקי התחבורה הפרטית בתל אביב ימוזערו מאוד ויביאו לצמצום זיהום האוויר באזור והשבת הביטחון שלנו. 

 

 

 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו