עצומה נגד תשלום מס/עמלת שחרור על החבילות המגיעות מחו"ל

עצומה נגד תשלום מס/עמלת שחרור על החבילות המגיעות מחו"ל

מספר חתימות

18,165
 
30,000  

בקרוב: נשלם הרבה יותר על חבילות מחו"ל

themarker

חברת הדואר תתחיל לגבות "עמלת שחרור" של 10 דולר על כל חבילה מחו"ל .

 המטרה: למנוע אפליה לטובה של הדואר על פני חברות השילוח המתחרות . העמלה תחול על כל חבילה שתכולתה פחותה משווי של 50 דולר . חבילה יקרה יותר תחויב בנוסף לעמלת השחרור גם בתשלום מסים: מע"מ ומכס

ynet

 נוהגים להזמין מ-eBay או מאמזון? מקבלים מתנות על בסיס קבוע מהדוד באמריקה? בקרוב כל החבילות שאתם מקבלים מחו"ל באמצעות דואר ישראל, יעברו במכס, והתשלום עליהן יגדל בהתאם.

כל החבילות שיישלחו באמצעות דואר ישראל, ששווי תכולתן נמוך מ-50 דולר, יעברו הליך של בדיקה במכס, ויחוייבו בעמלת שחרור ממכס של 38 שקל. חבילות בשווי 1,000-51 דולר יחוייבו בתשלומי עמלה, מע"מ ומכס. הסיבה: ביטול האפלייה לטובה של דואר ישראל לעומת חברות השילוח האחרות

מירב קריסטל פורסם:  07.11.10, 14:48 

על כל חבילה ששווי תכולתה נמוך מ-50 דולר, נתבקש לשלם עמלה של 38 שקל, במקום אפס שקלים כיום. כיוון שחבילות אלה בדרך כלל פטורות ממע"מ וממכס, תשלום העמלה יהיה על שחרורן מהמכס. כעת, דואר ישראל גובה עמלת שחרור ממכס רק על חבילות הנשלחות בשירות EMS.

במילים אחרות, אם צרכן יזמין ספר מאמזון ב-10 דולר, הוא יצטרך לשלם בדואר עוד 38 שקל, עמלה. בנוסף, החבילה שלו, שכיום מגיעה לארץ בלי בדיקה במרבית הפעמים, תעבור בדיקת מכס מדוקדקת. למעשה, הזמנת פריטים בשווי כזה מחו"ל תתייקר מאוד ותהפוך ללא משתלמת.  

בנוסף, החבילות היקרות יותר הנשלחות באמצעות דואר ישראל, יתייקרו אף יותר: כל חבילה ששווי תכולתה גבוה מ-50 דולר ונמוך מאלף דולר, שעד כה לא עברה הליך של בדיקת מכס כשנשלחה ארצה באמצעות דואר ישראל, תעבור אף היא הליך בדיקת מכס, ובמקום אפס שקלים כמו היום, יגבו עליה תשלומי מע"מ, מכס, ועמלת שחרור ממכס.

לא ברור מתי ההליך הזה ייכנס לתוקף, אבל הוא צפוי לקרות בראשית 2011. המרוויחות מכך הן רשות המסים, וחברת עמילות המכס געש, שעובדת עם דואר ישראל. רשות המסים תגבה מע"מ ומכס על חבילות שכרגע לא עובדות בדיקה, וחברת העמילות געש, היא זו שתקבל את העמלה בשווי 38 שקל, שדואר ישראל תגבה מאיתנו.  

הסיבה לשינוי הזה, לפי דואר ישראל, היא הפיכתה של רשות הדואר, בעבר רשות של המדינה, לחברה בע"מ שבבעלות המדינה. כיוון שהדואר היא כיום חברה מסחרית, חברות השילוח האחרות הפועלות בשוק, טענו שאין יותר טעם לנקוט באפליה לטובתה, ויש להחיל עליה את החוק המוחל עליהן. שהרי אם דואר ישראל היא כיום חברה מסחרית, אם כך, מדוע שאר חברות השילוח חייבות להעביר את כל משלוחיהן בדיקת מכס, ודואר ישראל לא?

לכן הוחלט, שגם דואר ישראל תעביר את כל חבילותיה בדיקה במכס, והצרכן - ישלם יותר. כן, מסתבר שהתחרות לא מורידה את המחיר, היא דווקא מעלה אותו.

מדואר ישראל מסרו בתגובה: "רשות המסים בישראל מחילה את הוראותיה בדבר תשלום מסים, דהיינו מע"מ ומכס, על כל החבילות המגיעות לישראל בדרך האוויר, הים והיבשה.

"כל חברות השילוח הבינלאומי כפופות לחוקי ישראל בנוגע לתשלומי המיסים עבור ייבוא חבילות מחו"ל כמו גם שירות ה- EMS של דואר ישראל. על פי הנחיות רשות המיסים לא יהיו יוצאים מן הכלל בתחום תשלומי המיסים עבור טובין מחו"ל ועל כן כלל החבילות שמגיעות לישראל, ללא כל יוצא מן הכלל, יצטרכו בעתיד הקרוב לעבור לבדיקת המכס. רק לאחר אישור המכס לשחרור  קביעת גובה המיסים יתבצע הליך של שחרור ממכס והעברתם ליעד.

"הליך שחרור ממכס מתבצע באופן אוטומטי על ידי רשומון קולקטיבי (כל החבילות שערך הטובין בתוכן הוא עד אלף דולר). במידה ואין תשלומי מסים, הלקוח משלם רק עבור הליך השחרור כ-38 שקל בלבד – זהו המחיר הנמוך ביותר ביחס לחברות השילוח הבינלאומי האחרות. במידה וצריך לשלם גם מסים - מע"מ ו/או מכס, חברת דואר ישראל תשלם עבור הלקוח את המסים על מנת לאפשר שחרור החבילה למשלוח. החבילה תגיע עד לסניף הדואר הקרוב למקום מגוריו של הלקוח ושם ייגבה ממנו עלות התשלום למכס בנוסף על עמלת שחרור ממכס".

מרשות המסים מסרו בתגובה: "תחילה נבקש להבהיר כי לא חלו כל שינויים בשיעורי המיסוי, הנגבים על יבוא טובין וכן לא באגרות הכרוכות בהפקת רשימון. המכס אינו עוסק בתמחור וקביעת גובה ותמהיל העמלה שגובה חברת הדואר וסוכן המכס מטעמה בגין שירותי עמילות המכס, כפי שאינו מתמחר זאת לאתרי האחסון השונים, למשלחים ולסוכני המכס.

חברת הדואר קובעת את התעריפים שהיא גובה על פי שיקול דעתה, ואין בסכומים שצויינו כל קשר למכס, למיסוי או כל תעריף אחר למדינה. גם כיום, גובה חברת הדואר סכומים שקבעה שאינם תשלומי מכס או מסים אלא תשלומים שמיועדים עבור שירות שנותנת חברת הדואר, גם אם הם מוצגים כתשלומי מכס".

 בחלק מהדפדפנים הלינק/הקישור לא עובד לכן יש להעתיק את הקישור ולהדביק בדפדפן בשורת הכתובות

מקור הודעה זו

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3980517,00.html

יש עוד תיקווה לעצור את רוע הגזרה תצביעו ותפיצו

 

 נמסר מדוברת רשות המסים

"מדובר במהלך של הדואר ועל אחריותו. אין מדובר במס אלא בתשלום שהם רוצים לגבות עבור השירות של הטיפול במשלוחים מחול. אגב עדין לו אושר להם להתחיל בכך ולכן אין תאריך."

עוד מידע בנושא

http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=az20101108_22184

themarker

המלצה של אחד החותמים

נראה לי שכדאי להוסיף לעצומה את מה שכתבתי בתגובה שלי: כל מי שחותם על העצומה - שיפנה גם לרשות להגבלים עסקיים בכתובת http://www.antitrust.gov.il/PniyotHazibor.htmאם יציפו אותם בפניות, אולי יקרה משהו

http://iapps.co.il/node/588

תגובה/תיקון  דוברת רשות המיסים

בניגוד לנטען אצלכם דוברת רשות המסים (זאת אני) לא אישרה שהמכס עומד להטיל מס כזה או אחר. מדובר במהלך של הדואר ועל אחריותו. אין מדובר במס אלא בתשלום שהם רוצים לגבות עבור השירות של הטיפול במשלוחים מחול. אגב עדין לו אושר להם להתחיל בכך ולכן אין תאריך.תורידו בבקשה מהעצומה את ה המשפט שאני אישרתי שמטילים מס זה לא נכון

פרסום גרסה ראשונה עד התאריך 8/11/2010

יש  כוונות לרשות המסים / המכס להטיל תשלום עמילות מכס על כל חבילה המיובאת לארץ ללא קשר לתשלומי מכס/מע"מ שיוטלו בנפרד. (ללא קשר לגודלה)

בכוונת רשות המסים / המכס להטיל תשלום עמילות מכס על כל חבילה המיובאת לארץ

הגזרה החדשה מגיעה בצורת מס מיותר שיגרום להתייקרות מוצרים מחו"ל .

לאחרונה יש שמועות מבוססות  על כוונת רשות המיסים

יש  כוונות לרשות המסים / המכס להטיל תשלום עמילות מכס על כל חבילה המיובאת לארץ ללא קשר לתשלומי מכס/מע"מ שיוטלו בנפרד.

 שמועות :

תאריך תחילת החלת הנוהל החדש הוא ה-1.1.2011.

כל חבילה שתגיע מחו"ל תעבור בדיקת מכס. לא יהיה מצב שחבילות לא יעברו בדיקות מכס, וכל חבילה, ולו הקטנה ביותר, תחוייב בתשלום - מלבד תשלום מסים רגיל - של סכום כספי שאת גודלו היא לא היתה מוכנה לומר במדוייק, אבל לא פחות מעשרות שקלים. התהליך יהפוך קטגורי, כלומר כוללני, לא בהכרח מה-1.1.2011, יכול להיות שמעט מאוחר יותר, אבל זו הכוונה.

הפרטים עוד לא לגמרי ברורים. בימים הקרובים יהיו פרסומים בעיתונים ואפשר יהיה ללמוד ולדעת בדיוק מי נגד מי ומה ואיך אפשר לעשות.  יהיו הרבה נפגעים כי המשמעויות הן עצומות. כל מי שמזמין משהו ב-ebay, כל מי שקונה ספר ב-amazon, כל בעלי תחביבים , או סתם רוכשי דברים בחו"ל יידרשו מהיום להכפיל ולשלש תשלומים לפחות.  

חברים יקרים תודה על הבעת האמון

  1. כשלב ראשון עלינו להפיץ ולהחתים כמה שיותר חברים למען הגברת התודעה והפעלת הלחץ הציבורי.
  2. העצומה הזו תמונף בכל דרך אפשרית.
  3. שליחת  העצומה עם מספר רב של תומכים לכל מפלגות הממשלה.
  4. כל המעוניינים ,מבין החותמים בעל רצון להיות שותף פעיל, שיידע אותי. (על ידי יצירת קשר עם בעל העצומה).
  5. תיתכן התארגנות להפגנה שכמובן תעשה עם כל האשורים הנידרשים.
  6. אשמח לשמוע רעיונות נוספים להמשך פעולתה של המחאה.
  7. תמיכה משפטית תעזור לכולנו אם יש כאלו מבינכם החותמים שיכולים לעזור צרו קשר .
  8. חשוב מאוד להשאיר כמה שיותר פרטים בזמן החתימה במיוחד MAIL על מנת שתתאפשר תקשורת במקרה של התארגנות להפגנה.

 

פורסם ב YNET

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3980517,00.html

מקור ההודעה :

 http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=28662&highlight=%F1%F4%F7

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?p=203402#post203402

פרום EFLY.CO.IL

מצאתי גם עצומה בפייסבוק

http://www.facebook.com/pages/gm-ny-ngd-mlt-hshrwr-38-sh-sl-hbylwt-mhwl-hhl-m2011/160945633946102?v=wall

http://www.facebook.com/pages/zwmh-ngd-htlt-tslwm-l-hbylwt-hmywbwt-mhwl/161495727215001

קישור ב http://cafe.themarker.com/post/1833543

נכון להיום יבוא אישי בדואר חבילות :

http://ozar.mof.gov.il/customs/doar1.htm

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

12/11/2010
העצומה השיגה 15,000 חתימות!
08/11/2010
העצומה השיגה 5,000 חתימות!
02/11/2010
העצומה השיגה 500 חתימות!
26/10/2010
העצומה נפתחה