הגלריה האוניברסיטאית -בקשה לחשיפת חוזה ההתקשרות עם מר יגאל אהובי

הגלריה האוניברסיטאית -בקשה לחשיפת חוזה ההתקשרות עם מר יגאל אהובי

מספר חתימות

266
 
200  

         עצומה לחשיפת חוזה ההתקשרות של הגלריה האוניברסיטאית, תל אביב עם מר יגאל אהובי 

ב-9 בדצמבר התפרסמה בעיתון הארץ כתבתה של שני ליטמן, ״אוניברסיטת ת"א תשכיר את הגלריה האוניברסיטאית לאספן יגאל אהובי״, שבה נמסר על תרומתו של מר יגאל אהובי. מהדברים המובאים בעיתון ניתן ללמוד כי מר אהובי יסייע לאוניברסיטה במתן תרומה כספית באמצעות הצגת תערוכות המבוססות על האוסף שברשותו ועל ידי פעילויות נוספות המפורטות בכתבה.

מהלך זה הוא בעל עניין רב לאמנים בישראל. חלל תצוגה איכותי וייחודי זה חשוב וחיוני לאמנות ולאמנים בישראל בשל  מעמדו הערכי והאופרטיבי -  כחלל המקשר אקדמיה, מחקר, עשייה אמנותית, אוצרות ויצירה. באפשרויותיה של גלריה זו לייצר ערך ופעילות אמנותיים מהותיים ומשמעותיים באופן שאין שני לו בקרב חללי התצוגה הקיימים בארץ.

אנו רואים בדאגה את השילוב והזיקה המוצעים בין אוספו הפרטי של מר אהובי ופעילות הגלריה.  לטעמנו ניהול הגלריה וההחלטות האוצרותיות צריכות להיות נקיות מכל הטיה אפשרית ולהימנע מפגם מוסרי העלול להיווצר מאינטרסים עסקיים ומסחריים.

ברוח זו אנחנו מוצאים לנכון לצרף ציטוט שנכתב בחוברת הראשונה שהוציאה הגלריה בשנת 1988, שבו מפורט החזון המקורי שהנחה את מתכנני הגלריה והוגיה, ולהצביע על ההיגיון והתבונה הרבים שבו:

"הגלריה שאנו חונכים, תשרת את תלמידי הפקולטה לאמנויות, אך לא רק אותם, היא תהיה פתוחה לכל האוכלוסייה האוניברסיטאית ובדרכים רבות לקהל הרחב, שוחר האמנות, היא תוכננה כך שתהווה מקום לתצוגה ויחידה להוראה ומחקר, היא תכיל אולם הרצאות ומעבדה, והתצוגות שבה תהיינה תואמות את תפקידיה המוצהרים. הגלריה הזו נועדה ללימוד במובן הרחב של המושג ."  פרופ' יהודה בן שאול, 1988

אנו מבינים שהנהלת האוניברסיטה ביקשה לפתור בעיה ומצוקה של אחזקה ומימון נכס חשוב זה,

אבל אנו מניחים שהנהלת האוניברסיטה מעוניינת בהמשך פעילותה של הגלריה מתוך ערנות לחשיבותה הגדולה כגוף תצוגה, מחקר ועשייה אמנותיים בעבור האוניברסיטה ומוסדותיה.

לתפיסתנו, האוניברסיטה בהיותה גוף ציבורי, כפופה למערכת נורמטיבית של מנהל תקין ושקיפות ציבורית, ניהולית ומוסרית. משום כך, אנו קוראים להנהלת האוניברסיטה לפרסם ולחשוף לאלתר את החוזה שנחתם בין האוניברסיטה ומר יגאל אהובי. חשיפה זו תאפשר לציבור לעמוד מקרוב על תנאי הפעלתה של הגלריה בעתיד. לדעתנו יש להביא את הדברים לידי דיון ציבורי רחב, כך יצאו נשכרים האוניברסיטה, ציבור האמנים והאמנות הישראלית בכללותה.

העצומה נפתחה ע"י האיגוד המקצועי של האמנים הפלסטיים בישראל http://igud-omanim.org/

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

23/12/2013
העצומה השיגה 100 חתימות!
19/12/2013
העצומה נפתחה