להלחם בתרמית העובדים הזרים הסיעודיים

להלחם בתרמית העובדים הזרים הסיעודיים

מספר חתימות

1,078
 
1,000  

להלחם בתרמית העובדים הזרים הסיעודיים

מהי תרמית העובד הזר?

העובד הזר מגיע לארץ  באמצעות אשרת עבודה (היתר ההעסקה)  של  מטופל סיעודי, כביכול כדי לסייע לו, אך כשמגיע לארץ מטרתו משתנה במקום לטפל בקשיש אשר ייבא אותו מחו"ל, העובד הזר מתעסק בשדרוג תנאי העסקתו למעבר לעבודה הבאה והמטופל ננטש.

למה? כי זו מטרתו.

מהר מאד, העובד הזר מוצא עבודה משודרגת, נוטש את המטופל המייבא והכל בעבור בצע כסף, היות והמדינה נותנת 90 יום לעובד הזר למצוא עבודה חדשה, העובד הזר תופס את ההיתר ההעסקה שקיבל בזכות המטופל וכעת לא יכול לבצע הקשיש/ אדם עם המוגבלות ייבוא עובד זר אחר והוא נותר מופקר ללא טיפול.

תמונת מצב של מה שמתרחש היום עם העובדים זרים:

קיימת תופעה של מחסור של כ20,000 עובדים זרים בארץ , קיימת מגיפת נטישות אשר בה העובדים זרים נוטשים את מטופליהם. הקשישים הסיעודיים, אנשים עם המוגבלויות ובני משפחה מטפלים חיים בפחד  תמידי שהעובד הזר יעזוב אותם.  עקומת הביקוש וההיצע כל הזמן בתזוזה בה הביקוש לעובדים זרים עולה על ההיצע וכתוצאה מכך, השכר של  העובד הזר בעליה בלתי פוסקת.  המטופלים מצמצמים בקשות  לסיוע במהלך היום  כדי לא להטריד את מטפליהם. כך נוצר מצב אבסורדי בו העובד הזר באופן תמידי ללא הפסקה משדרג את עצמו לעבודה קלה ורווחית יותר והמטופלים  ובני משפחה מטפלים במידה ויש ,נמצאים בחיפוש תמידי אחרי העובד הזר הבא.

  

אנו מאמינים שיש להגן על קשישים ואנשים עם מוגבלויות ויש להוקיע את העוקץ הזה מהרגע הראשון שהעובד הזר מגיע לארץ , היות  ומול העובד הזר לא קיימות שום סנקציות היום  ביכולתו לעשות ככל העולה ברוחו, המטופל הסיעודי נזרק הצידה ללא טיפול ובהרבה מהמקרים העזיבה נעשית באופן חד צדדי וללא הודעה מוקדמת.

אנו דורשים פתרון בשינוי חקיקה ובהעלאת נושא העובדים הזרים לראש סדר עדיפויות בכנסת !!!

לא  מוכנים לשמוע הבטחות שזה יטופל או כמה כתבות בתקשורת אשר מנסות להרגיע, אנחנו רוצים טיפול מיידי ומקיף!!!

הפתרון שאנו דורשים:

כל עובד זר שיגיע לטיפול בארץ באדם עם מוגבלות, קשיש סיעודי , אלצהיימר וכ״ו יהיה מחוייב בשנת עבודה רצופה אצל מעסיק המייבא ,במידה והעובד הזר יהיה מעוניין לעזוב לפני תום השנה הראשונה  העובד הזר יחזור לארצו ולא יהיה זכאי לעבוד אצל מטופל אחר .

בנוסף על העובד הזר יהיה חובה לתת חודש הודעה מוקדמת לפני סיום עבודתו או בתום השנה הראשונה המוקדם מבין השתיים. במידה ולא יקיים זאת, יישא בקנס של 1500$.

בנוסף ברצוננו לדרבן ולחזק את  מוטיבציית העובדים הזרים  הסיעודיים אשר עושים את עבודתם נאמנה , במידה ויש להם המלצות חמות ממעסיקיהם כעבור 5 שנים ושלושה חודשים  של עבודה יהיו זכאים לאישור לעבוד חוקי  5 שנות עבודה נוספות המותנות בעבודה רצינית ללא נטישות.

מוזמנים להצטרף  אלינו לקבוצת הווטסאפ להלחם בתרמית העובדים הזרים

https://chat.whatsapp.com/IpXghswOAVX6HSPd5pbnDZ

 

ניתן לשלוח מייל : [email protected]

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

14/10/2021
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
06/10/2021
העצומה השיגה 500 חתימות!
29/09/2021
העצומה השיגה 100 חתימות!
27/09/2021
העצומה נפתחה