מניעת מעבר התחנה המרכזית לבית פנורמה ולצומת גיבורים

מניעת מעבר התחנה המרכזית לבית פנורמה ולצומת גיבורים

מספר חתימות

641
 
3,000  

מניעת העברת התחנה המרכזית  לבית פנורמה ולצומת גיבורים .

אנו תושבי שכונת נווה עופר וקרית שלום מוחים בכל תוקף ומתנגדים להקמת התחנה המרכזית החדשה או מסופים כלשהם בבית פנורמה ודורשים מראש עיריית ת"א מר רון חולדאי ושרת התחבורה הגברת מירב מיכאלי ומכל הגורמים הרלוונטים לעניין זה לבטל לאלתר את העתקת התחנה לאזור מגורינו.

העתקת התחנה לפנורמה, תגרום לשורה ארוכה של מפגעים, ולהלן רק חלק מהם : א. מתחם פנורמה גובל ממש באזור מגורינו ופשוט נמצא "בתוכנו".

ב. במסופים אלו עתידים לחלוף בכל יום אלפי אוטובוסים מה שייצר זיהום אוויר כבד מאוד. כידוע חשיפה למזהמים הנפלטים מאוטובוסים מגבירה את הסיכון למגוון מחלות לב וכלי דם, מחלות בדרכי הנשימה וסוגי סרטן שונים.

ג. המיקום ימשוך עליו גורמי פשיעה רבים ודרי רחוב, אשר יתפזרו מפנורמה אל תוך שכונות המגורים בקרית שלום ונווה עופר.

ד. אלפי האוטובוסים ייצרו פקקים ועומסים כבדים ובלתי נסבלים בכל הכבישים סביב קרית שלום ונווה עופר וסביב אזורים סמוכים נוספים.

ה. מפגע רעש מזיק ובלתי סביר שיכול לפגוע בצורה משמעותית בבריאות הפיסית והנפשית של התושבים.

ו. התחנה המרכזית בבית פנורמה תיצור כאוס וסביבה עויינת וכמות התאונות הדרכים תעלה לאין שיעור. נציין שבקרבת המקום ישנם בתי ספר וגני ילדים רבים.

ז. ערך הדירות יירד באופן ניכר בשל ירידה באיכות החיים.

לא ייתכן שבמרכז העיר וצפונה ימוקמו כל האתרים הידידותיים לסביבה (היכל התרבות, האוניברסיטה, סינמטק, ספריות ועוד) בעוד שבדרום העיר יימצאו כל המפגעים האפשריים (בית מעצר, מכון לרפואה משפטית, אזורי תעשייה ועוד) כאשר עד שסוף סוף מועתקת התחנה מנווה שאנן, היא תועתק למקום מגורים סמוך בשכונות נוה עופר וקריית שלום. תפקידה של העירייה ורשויות המדינה להיות אמונים לשלום אזרחיה ולא להפלות את דרום העיר אל מול מרכז וצפון העיר.במקום להקנות לתושבים את הזכות הבסיסית לביטחון ואיכות חיים, אתם דנים אותנו בהחלטתכם השגויה לחיים של סבל ואומללות .אנו דורשים את זכותנו הבסיסית לצדק ולשיוויון כמו כל אזרח אחר מהשורה ובוודאי כמו אזרחי מרכז וצפון העיר.כפי שאינכם מעבירים את התחנה המרכזית למרכז ת"א או לצפונה אנו דורשים שלא תעבירו אותה אלינו.אי אפשר להעתיק את התחנה המרכזית החדשה לאזורנו זאת למרות שמדובר ב״מסוף פתוח״ או זמני (15 שנה...) ולצפות שכל המפגעים ייעלמו במטה קסם. יש למצא פיתרון ירוק, הולם, מושכל, והגיוני, שהוא רחוק ומופרד באופן משמעותי מאזורי מגורים. יש למצוא פתרון אחר לתחנה המרכזית כמו גם למפגעים אחרים בדרום העיר שטרם טופלו.

בברכה

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

20/11/2021
העצומה השיגה 500 חתימות!
19/11/2021
העצומה השיגה 100 חתימות!
19/11/2021
העצומה נפתחה