חוק כי עובד סוציאלי הוא זה שצריך לחקור אנשים שעברו פגיעה מינית

חוק כי עובד סוציאלי הוא זה שצריך לחקור אנשים שעברו פגיעה מינית

מספר חתימות

1
 
3,000  
פורסם בתאריך: 03/01/2022
 

אנחנו מבקשים ממשטרת ישראל וממשרד הרווחה לעשות שיתוף פעולה ביניהם- להכשיר עובדים סוציאליים להיות חוקרים במשטרת ישראל - על מנת שרק הם ואך ורק הם יחקרו את מי שמגיע להתלונן על פגיעה מינית (גילאי 14 ומעלה). כאמור, החוק מתיר לשוטרים לחקור מגילאי 14 ללא הכשרה של עובד סוציאלי, על כן בגירים ומבוגרים ממשיכים להיפגע כאשר הם באים להתלונן על פגיעה מינית. הם נתקלים במחסום, בחוסר רגישות, חוסר הבנה מה ההשלכות של פגיעות מיניות, האמנזיה, השיכחה, הקושי לספר, הקושי לבטא מילולית את הטראומה, חוסר האמון, ועוד ועוד מורכבויות

כדי שניתן יד לאנשים שנפגעו לבוא ולהעמיד לדין את זה שפגע בהם, אנחנו צריכים קודם להעמיד לרשותם אנשים שהם מקצועיים ויודעים כיצד לדבר עם מישהו שהרגע עבר פגיעה מינית או שמעיז להתלונן אחרי שנים רבות! זה לא קל לשמוע את הזוועות הללו ולחוקרי משטרת ישראל אין הידע הכלים להתמודד נפשית וגם לא כיצד לחקור באופן שהוא טיפולי. 

בבקשה עזרו לנו לאפשר לכל מי שעבר פגיעה מינית - גילאי 14 ומעלה - זכותם לקבל איש מקצוע שיודע כיצד לגשת אליהם ולאפשר להם ברגישות רבה להשמיע ולספר את הפגיעה הקשה שלהם ולהשתחרר מהאשמה, מהכאב, מהפחד ולהעניש את מי שהעיז לפגוע בהם ברמה הכי קשה שיש. 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו