פיילוט התחבוריישן

פיילוט התחבוריישן

מספר חתימות

79
 
1,234,567  

העצומה הזו שונה בכך שבחתימתכם אתם מקבלים החלטה להציע לשתף שתי נסיעות דרך אפליקציות בפיילוט חד יומי לקידום התחבורציה השיתופית ב-6 לאוקטובר 2019!

(הפניה לנשים ולגברים בלשון רבים)

תחבורציה?  

שימוש משותף באפליקציות לשיתוף נסיעה המוני לבניית קארפולים בדרך לעבודה. זהו העתיד והוא צריך להגיע מהר. ישראל היא יצרנית טכנולוגיה מובילה בעולם בתחום, וכבר קיימות אפליקציות פעילות ומצוינות. כחברה לעומת זאת, אנחנו מפגרים אחרי כולם - הגיע הרגע שלנו להוביל!

למה זה לא עובד כבר עכשיו? 

1. כי דרושה מסה קריטית של משתמשים כדי שזה יהיה נוח יותר מנסיעה לבד ברכב פרטי.

2. כי נדרש שינוי הרגלים מרוכז שלנו ושל השכנים שלנו וזה קשה.

לכן אנחנו מתמקדים ביום אחד ה-6 לאוקטובר - 'פיילוט התחבוריישן'.

למה לנו להצטרף? 

1. כי זו הדרך היחידה לפתור את בעיית הפקקים והחניה.

2. כי זו הדרך היחידה ליצור לכולנו תחבורה זמינה נוחה ורציפה מהבית עד היעד והטכנולוגיה כבר כאן.

3. כי חייבים לעשות מעשה כדי להפחית פליטות ולהציל את העולם של ילדינו - ולא עוד דיבורים!

4. כי זהו חלק משינוי תודעתי חברתי עמוק ומחויב מציאות שישפיע בין השאר על הדרך בה אנו בונים היום את תשתיות התחבורה העתידיות.

5.  כי כשנשתפר בזה ונסמוך על התחבורציה, תוכל כל משפחה לחסוך המון כסף כשנוותר על הרכב השני המיותר, נתחלק בעלויות הנסיעה, וננצל את זמן הנסיעה לטובתנו.

ב-6 לאוקטובר יום ראשון הראשון של השנה החדשה התש"פ נשת"פ פעולה ונסיעה. נשקיע דקה או שתיים בשבת בערב, בתכנון הנסיעות העיקריות הצפויות בראשון ונציע לשתף את הנסיעות והעלויות. נעשה זאת באפליקציות שיתוף המוני:

 moovit carpool, waze carpool, same way  

כי זה ההבדל בין קומבינה (למשל קבוצת הסעות בווטסאפ או הפייסבוק) לתחבורציה. התקינו כבר עכשיו את האפליקציות לטלפון והתחילו להתאמן בהפעלה כנהגים או כנוסעים, ולבחור את האפליקציה המועדפת עליכם (זה לא קמפיין מטעמן!). כבר עכשיו אתם יכולים להגדיר את נסיעתכם ב-6 לאוקטובר, כנהגים, כנוסעים או גם וגם (ברגע שאחת מהבקשות תקבל מענה, תבטלו את השנייה). אף אחד לא ייתקע בדרך לעבודה - תראו שנסתדר והמעסיק יבין (כי גם הוא ייסע בקארפול). המטרה בפיילוט היא שת"פ ציבורי בשיתוף נסיעה. ביחד, נוריד את מספר הרכבים על הכביש בשעות העומס ונראה את האפקט בכבישים, בארנק ובאוויר. עלינו לנער מעלינו את הכלכלה הטיפשה והבזבזנית ואת הציניות הרעה והמעוורת שהורסות את כדור הארץ.

אז למה לחתום על עצומה ולא פשוט לשתף?

1. כי זה עובד טוב רק כשכולנו יחד ולכן נדרשת אמירת 'אני בפנים' מבלי להתבייש.

2. כי אחרי שהנועזים כבר חתמו ונספרו, לבאים קל יותר להצטרף.

3. כי קשה לנו לשנות הרגלים ישנים, אבל צריך להתחיל.

לכן חשוב שנהיה ביחד בפיילוט, שנשמע בחדשות בערב שלא היו פקקים במרכזי התעסוקה והמגורים, שהיו פחות תאונות בערים שהצטרפו, ונשתף בחוויות התחבור. רוב הסיכויים שניכנס אחר כך לאפליקציה ונתכנן את הנסיעות שלנו ליום המחר. 

רעיונות מועילים, קשיים אופרטיביים, השראה לפעולה - מוזמנים לפרסם בקבוצת הפייסבוק תחבוריישן:

 https://www.facebook.com/groups/1201172173395046/

כבר התחלתם לתחבר? מעולה! חוויות משעשעות או מביכות? שאלות סוציולוגיות, אתיות, בטיחותיות או קיומיות? שתפו איתנו מבלי להזכיר שמות של שותפים לנסיעה, ועדיף בהומור בקבוצת הפייסבוק מקרפלים :

https://www.facebook.com/groups/809736252757658/

הצטרפו, שתפו ותחברו איתנו ב-6 לאוקטובר ב'פיילוט התחבוריישן'. 

השארת כתובת הדוא"ל אינה הכרחית לחתימה על העצומה. קשה לכם להצהיר על כוונות ותמיכה? התחברו דרך קבוצות הפייסבוק ותחליטו בהמשך. 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

31/08/2019
העצומה השיגה 50 חתימות!
11/08/2019
העצומה נפתחה