סטודנטים בעברית אומרים: די לאלימות ! די להסתה ! די להשתמטות !

סטודנטים בעברית אומרים: די לאלימות ! די להסתה ! די להשתמטות !

מספר חתימות

281
 
500  

סטודנטים בעברית קוראים לראשי האוניברסיטה: הפסיקו מיד את ההסתה ! הפסיקו את האלימות ! הפסיקו את עידוד ההשתמטות מצה\'ל !

בשבועות האחרונים התקיימו באישור האוניברסיטה וללא אישור האוניברסיטה, לא פחות מ4 אירועים המעודדים סרבנות ואי גיוס לצבא, תוך שימוש באלימות ועבירות אינספור על חוקי המדינה והדיקנט.

הפגנות אלו מהוות הפרה של סעיף 3 ב\' בחוק יסודות התקציב וכן של סעיף 109 לחוק העונשין.

להלן האירועים:

  • הפגנה 1 : התקיימה בתאריך ה- 29.4 ע"י מספר תאי סטודנטים ביניהם תאי חד"ש ובל"ד באוניברסיטה העברית ללא אישור. ההפגנו פוזרו ע"י הנהלת האוניברסיטה.
  • הפגנה 2: התקיימה בתאריך ה- 30.4 ע"י מספר תאי סטודנטים ביניהם תאי חד"ש ובל"ד באוניברסיטה העברית, ללא אישור וכן בנוכחות שני חברי כנסת, ג\'מאל זחאלקה ומחמד ברכה. ההפגנה במקרה זה ולמרות היעדר האישור לא פוזרה והתקיימה כסדרה, למרות נוכחות של אנשי אבטחה ומשטרה והתנגשויות מדי פעם בין המפגינים לכוחות הביטחון.
  • הפגנה 3: התקיימה בתאריך ה- 7.5 עם אישור מדיקנט הסטודנטים של האוניברסיטה העברית, והתקיימה בהובלת כ- 15 מרצים מהאוניברסיטה העברית, שקידמו את ההפגנה ולמעשה עברו אף-הם על חוקי האוניברסיטה והמדינה. שמות המרצים: ניסים אוטמזגין, סדרה אזרחי, דוד אנוך, לואיז בית לחם, יגאל ברונר, עמוס גולדברג, רון דודאי, רות הכהן, דרור ורמן, יורי פינס, מנואלה קונסוני, דוד שולמן, דימיטרי שומסקי, גדעון שלח.
  • הפגנה 4: התקיימה בתאריך ה- 14.5 עם אישור מדיקנט הסטודנטים של האוניברסיטה העברית, אותה ארגנו שלושה תאים קיצוניים: בל"ד, חד"ש ווטן, תוך קריאה בגלוי להשתמט מהצבא, לא להתגייס, בניגוד לחוקי מדינת ישראל.

התאים הקיצוניים באוניברסיטה העברית כגון חד"ש, בל"ד ווטן, מפגינים בשבועות האחרונים כנגד גיוס לצה"ל, ואפילו כנגד שירות לאומי למען החברה הישראלית. הפגנה הקוראת להשתמטות וסירוב לגיוס לצה"ל, בפרט של האוכלוסיה הדרוזית, היא אינה חוקית !

רק לפני מספר שבועות פסלה האוניברסיטה העברית קיום הפגנה שכזו בשל עבירה על סעיף 109 לחוק העונשין. באותה חוות דעת שפסלה את ההפגנה, כתבה היועצת המשפטית של האוניברסיטה העברית, עו"ד פפי יקירביץ, כי "זה אחד מהמקרים הנדירים שאני סבורה שיש בפעילות עבירה על חוקי המדינה. סעיף 109 לחוק העונשין עוסק בנושא הסתה להשתמטות וקובע כדלקמן: \'(א) מי שהסית או שידל אדם החייב בשירות בכוח מזויין שלא ישרת בו או שלא יתייצב לפעולה צבאית, דינו – מאסר חמש שנים\'. אם אני מבינה שתוכן ההרצאה היא קריאה לדרוזים שלא לשרת בצבא, יש בכך עבירה על החוק ואין להתיר את הפעילות".

לאחר כשבועיים בלבד, האוניברסיטה העברית בחרה לאשר את אותה ההפגנה בדיוק !!!

האוניברסיטה העברית, שהוקמה מתוך רצון ציוני ואמונה ציונית, נכנעת לאיומים והפחדות, ומאשרת הפגנות שאינן חוקיות, בעוד שדווקא פעילויות והעברת מסרים של הצד הציוני נתקלים בהתנכלויות והשתקות מצד גורמי האוניברסיטה !

אנו קוראים לראשי אוניברסיטה ומזהירים – מתן האפשרות לקיום אירועים בניגוד לחוק, זה לא לגיטימי וזהו פתח לאנרכיה !

אנו החתומים - קוראים לאוניברסיטה העברית להפסיק את מחול השדים ואיבוד העשתונות. אנו תומכים ומצדדים בשמירה על חוקי המדינה וחוקי דיקנט הסטודנטים, ודורשים להפסיק עם ביזוי חוקי המדינה בצורה המהווה כניעה לאלימות של קיצונים.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

15/05/2014
העצומה השיגה 100 חתימות!
15/05/2014
העצומה נפתחה