מפסיקים את הבכי בתינוקיות

מפסיקים את הבכי בתינוקיות

מספר חתימות

6,499
 
8,000  

העצומה נכתבה בלשון נקבה, אך פונה כמובן גם לגברים.

בישראל ברוב בתי החולים אחות אחת אחראית על 10-25 ויותר תינוקות בו זמנית! לא מדובר בשגיאת הקלדה, 10-25 תינוקות! ובלילות רובם בתינוקיה. זהו נתון לא אנושי, אך האחות אנושית, יש לה רק שתי ידיים.
 
 
תינוקות רבים בישראל שוהים בתינוקיה שכן יולדות רבות נזקקות לעזרת התינוקיה בשמירה על תינוקן, לעיתים לאחר לידה קשה או כאשר אין אין להן מלווה, ולעתים התינוק עצמו זקוק לכך מסיבה רפואית.
 
לכל יולדת יש זכות לגיטימית לשים את תינוקה בתינוקיה. 
עם זאת לכל תינוק יש זכות לגיטימית לטיפול נאות.

אך הטיפול בתינוקיה פעמים רבות אינו טיפול נאות.

תוכלי לראות כאן סרטונים מהתינוקיה וראיונות עם אחיות.

אשת צוות בתינוקיה צריכה לחתל, להאכיל, לרחוץ, להלביש, למדוד, לשקול, לקחת מדדים, לקחת דם, לחסן, ולתעד הכל עבור כל אחד מהתינוקות תחת חסותה.

לכן, אין לה זמן להרגיע תינוקות שבוכים או כאלה שזקוקים לעזרה גם לא לאחר טיפול או בדיקה לא נעימים.

והתינוקות בוכים ללא מענה, לעיתים למשך זמנים ארוכים.

תוכלי לקרוא כאן עדויות איך זה משפיע עליהם. 

אם זה המצב בכל מקום בעולם כנראה שזה בסדר, לא? אז זהו שלא, המצב הזה לא קיים בעולם המערבי. למעשה, בעולם המערבי ברוב בתי החולים אין בכלל תינוקיות, בעולם בפגיות ובמעונות היום בהמשך התקן הוא מטפלת על שלושה תינוקות.בישראל התקן במעונות היום הוא מטפלת על שישה תינוקות.מדוע אם כך תינוקות בני יומם לא זכאים לתקן משלהם?

חשוב שכולנו נתחום על העצומה - יולדות שבוחרות לשים בתינוקיה, יולדות שבוחרות באפס הפרדה, בני/בנות זוג, נשים שסיימו ללדת - מתוך רחמים על התינוקות והצוות בתינוקיה. גם אם את לא רוצה לשים את תינוקך בתינוקיה – זכרי שייתכן ויגיע לשם מסיבות רפואיות, וודאי תרצי שהוא יקבל יחס מקצועי ותקין מצוות שלא עובד בתת תנאים.

אם את כן מתכננת לשים את תינוקך בתינוקיה, חשוב שתביני שהעצומה הזו אינה מכוונת לסגירת התינוקיות, היא מכוונת לשיפור התנאים לתינוקות ששוהים בתינוקיה.

אנחנו כאן כדי להשמיע את קולם.

בחודשים האחרונים הגשנו למשרד הבריאות מספר פניות בנושא עם הדרישות הבאות:

1. הוצאת הנחייה ברורה לבתי החולים על כמות מקסימלית של תינוקות פר אשת צוות (בהתחשבות בתקן העולמי) ואכיפת ביצוע הנחייה זו, תוך שמירה על זכות ההורים לשים את תינוקם בתינוקיה. 

2. הכשרת הצוות במחלקת יולדות לסיוע והדרכת ההורים בטיפול בתינוק. הגברת הסיוע וההדרכה להורים.

3. טיפולי התינוק - חיסונים, טיפול באור וכו', יבוצעו במחלקת יולדות, דבר שיפנה את אחיות התינוקיה.

4. איפשור, עידוד ומתן תנאים לנוכחות מלווה בלילה לכל יולדת על מנת להקל עליה לטפל בתינוקה. גם האב (ע"י שיבוץ בחדרים עם עוד אב).

אנחנו צריכות גם את הכוח שלך - חתמי על העצומה! נצרף את העצומה כדי להפעיל לחץ נוסף על משרד הבריאות ולהבהיר שכולנו, ההורים והאחיות נפעל לכך שהתינוקות שלנו יזכו להתחלה טובה יותר בחיים.

חשוב שתפני גם את למשרד הבריאות במייל, וחשוב גם לפנות בנושא לבתי החולים, יש פער משמעותי בין בתי החולים בנושא זה, כך שחלק מבתי החולים יכולים לשפר את המצב מבפנים. אין כמו פניה של יולדת לזרז כזה שיפור. כאן יש פרטים כיצד לפנות.

כאן ישנן תשובות לשאלות נוספות לגבי העצומה.

ארגון אפס הפרדה 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

19/08/2021
העצומה השיגה 5,000 חתימות!
07/08/2021
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
02/08/2021
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
01/08/2021
העצומה השיגה 500 חתימות!
30/07/2021
העצומה השיגה 100 חתימות!
29/07/2021
העצומה נפתחה