לא לתוכנית רמ"י, עמל-הדרים

לא לתוכנית רמ"י, עמל-הדרים

מספר חתימות

403
 
350  

ועד פעולה נגד תוכנית עמל-הדרים הפוגענית

שלום לתושבי נוה אשר, מגד והסביבה,

בצל האיום החדש והמהותי המתרגש על שכונותינו היחודיות בצלמה של תוכנית המפלצת "עמל-הדרים" שהגיש רמ"י הכוחני והדורסני לועדת התכנון המחוזית מעל לראש של המועצה המקומית, התפרסמו כמה פוסטים בפייסבוק. אלא שאלו לא התממשו לפעולה.

גד אהרון ואנוכי ברוך אלטמן, תושבי השכונה, מאמינים כי כדי למנוע את רוע הגזירה על כל משמעויותיה העלולות ליפול על השכונות והשכנים, אנחנו, התושבים, צריכים לפחות לנסות לפעול בצורה מאורגנת. אנו מאמינים כי השארת הנושא לטיפול המועצהועדה מקומית, לא כל שכן המחוזית, הינו בבחינת סיכון גדול מדי שלא כדאי לקחת.

לכן ובלית ברירה, אנו מתנדבים לשמש כרגע כועד פעולה לנושא זה. כמובן ללא כל הבטחה, ללא כל אחריות כולל בפני טעויות, ללא כוונה להחליף כל פעולה אישית של מישהו שעלול להינזק מהתוכניתת בלי לטפל בשום בעיה יחודית, וכ"ד.

כרגע אנחנו מבקשים מכם לחתום כי אתם מתנגדים מכל וכל לעצם התוכנית הדורסנית הזו ומסכימים כי גד ואנוכי נפעל כועד פעולה. אנא, כדי למנוע שיהוי מיותר, עשו זאת כעת:

חשוב לציין כי אנחנו לא מומחים בשום צורה, זמנינו מוגבל וכ"ד. גד אהרון הינו רו"ח בישוב שעוסק גם בענייני נדל"ן ופעיל בקהילה. אני הייתי מעורב והובלתי מאבקים כולל נגד המחוזית והארצית ואף הצלחתי באחד משמעותי (ביטול המשך רחוב הדרים ככביש חוצה ישוב עד מחנה 80).

עיקרי תוכנית המתאר המקומית הקרויה עמל-הדרים ומספרה 308-0813774, הוגשה ע"י רמ"י ונערכה ע"י רונאל אדריכלים מת"א:

 1. על השטחים הפתוחים בין הרחובות חבצלת-בוטנים-עמל-הדרים שבבעלות קק"ל או רמ"י, יבנו כ 120 יח"ד (במקום כ 25 מאושר כיום), לכ 360 אנשים, בלפחות ארבע קומות, וכל זה לפני הקלות שודאי ינתנו בהמשך.
 2. זה לקחת כמה רחובות של נוה אשר ולהכניס אותם לתוך 15 דונם!
 3. בתוכנית הוכן "סקר עצים" שאומר כי כל האלונים ישמרו וכי יכרתו רק 6 עצים מתוך 18 המצויים במתחמים – כולם לא אלונים.
 4. השטח הציבורי הפתוח יקטן וישאר רק כחצי דונם (אגב, לטענתם כרגע מאושר 0 מ"ר לשטח פתוח)
 5. יוקמו גן ילדים ואולי מבני ציבור נוספים

בין הסיכונים שודאי כולנו מצאנו בתוכנית:

 1. עצם החריגות המהותיות מהמאושר מוביל לפגיעה, ללא קשר לאלון זה או אחר או חצי קומה לפה או לשם
 2. שינוי מהותי לרעה באופי השכונות !!
 3. יצירת מפלצת שאיננה תואמת את סביבתה
 4. פגיעה חמורה באיכות החיים של כל תושבי השכונות, על כל היבטיה
 5. סכנה לתשתיות השכונות, כולל מים, ביוב, תחבורה
 6. פגיעה בערך הכלכלי של רכושינו
 7. תקדים מסוכן שעלול להפוך אל כל השכונות, כולל בכל הישוב, ל"כפר סבא" שלא לאמר "פתח תקווה" חסרת כל תקווה.

לדעתינו קו הפעולה שהוצע בפייסבוק, דהיינו "שמירת האלונים העתיקים", הינו נאיבי, אינו מהותי מספיק ולא יביא לתוצאות הרצויות. לכן נפעל בכיוונים אחרים, תוך כמובן המשך התיחסות גם לנושא זה.

בכוונתינו לנסות לעבוד בשיתוף פעולה עם המועצהועדה מקומית (ראשת המועצה הודיעה כי נפגשה עם מנהל המחוז ברמ"י אך לא פירסמה מה עלה או מה ההמשך).

בכוונתינו לפעול בהקדם כדי לנסות לבטל את עצם הדיון בהפקדת התוכנית במחוזית ולהעבירה למקומית אם אפשר, לפעול להקשחת התנאים להפקדה אם יוחלט לאפשר הפקדתה במחוזית, לפעול להתנגדויות, לנסות למצוא ולשתף פעולה עם גופים אחרים שיכולים אולי לסייע, וכ"ד. בכוונתינו לנסות ולמצוא או להבין פתרונות חלופיים דוגמת החלפת שטחים של המועצה עם רמ"י, שכמובן אינם בסמכותינו.

כמו כן, בכוונתינו לנסות ולפעול עם נציגי הציבור המקומיים כדי להפוך את נספח השימור של פח"כ למחייב – כמה שיותר מהר, לפחות לגבי שטחים פתוחים דוגמת זה, כדי לסגור את הפירצה הקוראת לגנב בעתיד ולמנוע מרשויות ונדלניסטים להמשיך להפוך את השטחים המועטים הפתוחים המיועדים להיות הריאות הירוקות ושטחי המשחק והפנאי שבתוך הישוב הצומח, לאספלט, דירות ופקקים.

לצערינו לא נוכל בשלב זה להקדיש זמן רב מדי לעדכונים שוטפים, לתקשורת מרובה מול התושבים שאנחנו בטוחים שרוצים לעזור, או להסיט אנרגיה וזמן לכיוונים שונים. נשתדל לעדכן בדברים מהותיים כשיהיו. נשמח לתמיכת כולכם כעת ולאורך הזמן, אם הדברים יתגלגלו הלאה ולא יוסרו מהשולחן במהירה כפי שראוי להיות.

תרגישו עצמכם חופשיים לעדכן את כל מי שאתם מכירים כולל נציגי הציבור המקומיים על חשיבות הנושא, על חשיבות שיתוף הפעולה המלא עם ועד הפעולה, על הצורך להפוך לאלתר את שטחי השימור הפתוחים בפרדס חנה למחייבים ושמורים, לצרפם לחתימה על העצומה וכ"ד.

תודה,

גד אהרון

ברוך אלטמן

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

02/09/2021
העצומה השיגה 100 חתימות!
01/09/2021
העצומה השיגה 50 חתימות!
31/08/2021
העצומה נפתחה